پی سی ام بروکرز

PCMBROKERS ONLINE SUPPORT
Menu

آیا بیت‌کوین تهدیدی برای سرمایه‌گذاری در طلا محسوب می‌شود؟ تحلیل فاندامنتال بیت کوین

بیت کوین مانع از سرمایه گذاری در طلا می شود”، “بیت کوین طلای 2.0 است”… اینها برخی از اظهارات مختلف است که اغلب در جامعه رمزارزها در بحث قدیمی بیت کوین در مقایسه با طلا مطرح شده است.

طی 1000 سال گذشته، طلا سالها ابزاری برای اندوختن دارایی بوده است. از زمان فراعنه مصر تا میلیاردرهای امروزی که شمش های طلا را در گاوصندوق های بزرگ نگهداری می کنند، طلا خود را به عنوان پولی مطمئن ثابت کرده است.

با این حال، می توان چنین استدلال کرد که بیت کوین ارز این نسل است.

با وجودی که علاقه مندان به رمزارزها این فرضیه را با روی گشاده تأیید می کنند، طرفداران طلا مانند پیتر شیف خلاف آن را مطرح می کنند. همین مسئله موضوع آخرین بحث مطرح شده در بستر رسانه های اجتماعی بود.

یکی از پیروان شیف، در توییتی (اکنون حذف شده)، عدم مقیاس پذیری بیت کوین را زیر سئوال برد:

“بیت کوین نمی تواند بالا رود و هرچه فکر کنید که می توان از آن برای ذخیره دارایی استفاده کرد، بیشتر به دیواری آجری برخورد می کنید. این در مورد قیمت نیست. این در مورد ارزش و فن آوری است. هر چقدر تلاش کنید، نمی توانید یک بیوک نُوای قدیمی را به یک تسلا تبدیل کنید. یک نوا، همیشه یک نُوا است.”

ویلی وو، تحلیلگر مشهور، سریع به این استدلال در مورد بالار رفتن ارزش پاسخ داد:

طلا پول بود. عصر صنعتی فرا رسید، لازم بود تا ارزش پول افزایش یابد؛ بنابراین، ما به سراغ اسکناس هایی با پشتوانه طلا می رویم.

آیا جهان به طور ناگهانی و جمعی تصمیم گرفت کالای دیگری دارای ارزش پولی باشد؟ نه!

پیش از این، ویلی وو گفته بود:

“بیت کوین  سریعتر از آنچه اکثر مردم فکر می کنند، طلا را از دور خارج می کند. بیت کوین جریان سرمایه را از طلا دور می کند… در نتیجه ارزش طلا کاهش می یابد و بیت کوین از آن پیشی می گیرد.”

پیرو همان روایت درباره بیت کوین در مقابل طلا، یکی دیگر از طرفداران رمزارزها نظر خود را بیان کرد. دن هِلد در مورد موضوع فوق اظهار داشت:

بیت کوین از بسیاری جهات بهتر از طلا است! بیشتر قابل حسابرسی، قابل حمل و  تقسیم پذیر است.”

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x