پی سی ام بروکرز

PCMBROKERS ONLINE SUPPORT
Menu

آیا سرمایه گذاری در طلا عاقلانه است؟

طلا دارایی جالبی است که به عنوان کالایی بهادار در نظر گرفته می شود. آیا خرید طلا عاقلانه است؟

چرا باید طلا را به عنوان اندوخته بهتری نسبت به پول نقد در نظر بگیریم؟

طلا هزاران سال به عنوان اندوخته ثروت استفاده می شده است. مردم برای پرداخت هزینه های خود از سکه های طلا استفاده می کردند. در دوره معاصر، طلا به عنوان یک دارایی جایگزین در نظر گرفته شده است که می تواند به جای پول نقد، برای ذخیره اندوخته مالی مورد استفاده قرار گیرد.

ارزش دلار آمریکا، دلار استرالیا یا هر ارز دیگری ممکن است با چاپ پول و تورم کاهش یابد. اما ارزش طلا طی دهه ها (و قرن ها) همراه با با تورم، افزایش مداوم داشته است. نظریه غالب این است که اندوختن طلا به این معنی است که ثروت شما (به صورت نقدی) به سادگی زیاد نمی شود. از این نظر، طلا مانند هِج تورمی خوبی به نظر می رسد. با این حال، شما نمی توانید به سوپرمارکت محلی خود بروید و هزینه مواد غذایی را با طلا بپردازید- برای خرید مایحتاج خود، لازم است تا آن را به واحد پول محلی خود تبدیل کنید. مطمئنا، این کار عملی نیست.

آیا می توان روی طلا سرمایه گذاری کرد؟

زمانی که طلا را با سهام یا شاید املاک مقایسه کنید، منافع بالقوه طلاشروع به کاهش می کند. درست است که ارزش سرمایه ای طلا می تواند با گذشت زمان افزایش یابد. اما این دارایی  مانند کسب و کار یا ملک اجاره ای سود سالیانه حاصل نمی کند. ممکن است طلا براق باشد، اما هیچ رشد ترکیبی حاصل نمی کند. با تجارت می توان سود کسب کرد و برای رشد بیشتر سرمایه گذاری مجدد نمود. و آن کسب و کارها می توانند هر سال بخشی از عایدی خود را به عنوان سود هزینه کنند. طلا هیچکدام از این کارها را نمی کند.

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در طلا وجود دارد. شما می توانید بیرون بروید و یک شمش طلا برای خود خریداری کنید. اگر مجبور شدم تنها یکی از روش های سرمایه گذاری در طلا را انتخاب کنم، احتمالاً استخراج کنندگان طلا بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) را انتخاب خواهم کرد، چون آنها توانایی کسب سود و پرداخت سود سهام را دارند، در حالی که از افزایش قیمت طلا نیز سود می برم.

با این حال، استخراج کنندگان طلا درست مانند سایر مشاغل با خطرات معمول استخراج مواجه هستند. و فراموش نکنید که قیمت طلا نیز ممکن است پایین بیاید. این اندوخته ثروت می تواند به یک تحلیل برنده ثروت نیز تبدیل شود. قیمت طلا بین سال های 2012 و 2016 به میزان زیادی کاهش یافت.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری دی ام سی سی دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی دی جی سی ایکس به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام تحت نظارت نهاد اف اس سی می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو سازمان بین المللی آیسکو بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی اف اس سی شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت اف اس سی قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر اف اس سی درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021