Menu

بحران بهداشتی هند مانع افزایش تقاضا برای طلا

افزایش نوظهور تقاضا برای طلا در هند در سه ماه اول سال ممکن است با افزایش انفجاری موارد ابتلا به ویروس کرونا که مردم را در خانه نگه می دارد، متوقف شود و میزان فروش را در فصل مهم برگزاری مراسم های عروسی کاهش دهد.

به گزارش شورای جهانی طلا، خریدها در کشوری که دومین مصرف کننده بزرگ طلای جهان است، پس از سقوط به کمترین میزان در بیش از دو دهه گذشته، در دوره بین ماه های ژانویه تا مارس، با 37٪ جهش، به 140 تن رسیده است. در این زارش آمده است که ترکیبی از عوامل کاهش قیمت طلا، افزایش شدید فعالیت اقتصادی و برپایی مجدد فعالیت های اجتماعی، نظیر عروسی، باعث افزایش مصرف طلا شده است.

پس از یک رکوردشکنی در سال گذشته، با افزایش ارزش دلار و افزایش بازده اوراق قرضه، که باعث کاهش تقاضا برای شمش شده است، طلا در میان خوش بینی نسبت به رونق مجدد اقتصاد و تولید واکسن، روند صعودی خود را از دست داد. در هند، قیمت ها بیش از 15 درصد نسبت به بالاترین رکورد در ماه آگوست، کاهش یافته است.

با این وجود، با افزایش مواد ابتلا به بیماری کووید-19 به بیش از 18 میلیون نفر، که هند را به دومین کشور آسیب دیده در جهان تبدیل می کند، تقاضا در سه ماهه دوم کاهش چشمگیری خواهد داشت. به دلیل افزایش موارد ابتلا، بسیاری از ایالت ها در هند محدودیت هایی را برای رفت و آمد مردم ایجاد کرده و مشاغل غیر ضروری را نیز تعطیل کرده اند. پی. آر. سوماسوندارام، نماینده هند در این شورا، گفت که این محدودیت ها ممکن است تقاضا برای برگزاری مراسم عروسی و Akshaya Tritiya، روز فرخنده آیین هندو برای خرید طلا را راکد نگه دارد.

سوماسوندارام گفت: “با توجه به اجرای مجدد محدودیت های کرونایی در مناطق مختلف کشور در واکنش به افزایش موارد ابتلا به بیماری، ضریب اطمینان مصرف کننده کاهش یافته است. مردم تازه شروع به خرج کردن کرده بودند و اکنون همه چیز متوقف شده است. مردم متوجه شده اند که این ویروس به سرعت در حال گسترش است و باید مراقب باشند؛ بنابراین، این مسئله بر تمام جشن ها تأثیر می گذارد.”

او گفت: “راهکارهای دیجیتال و خرده فروشی که در سال گذشته شکل گرفته اند، برخلاف دوره قبلی، ممکن است مانع از کاهش در این سه ماهه شوند، اما بحران فعلی فراتر از اقتصاد و تدارکات است؛ بنابراین، تا واکسیناسیون مردم در مقیاس وسیع، ممکن است رویکرد نسبت به بازار تحت تأثیر قرار گیرد.”

او افزود: با تسریع روند واکسیناسیون و بهبود وضعیت اقتصادی، مصرف طلا بهتر از سال 2020 خواهد بود. پول بیشتری در طلا سرمایه گذاری می شود، اما این احتمال وجود دارد كه این روند فقط در سه ماهه آخر سال اتفاق بیفتد. او از ارائه برآوردی برای سال 2021 خودداری كرد.

در سطح جهان، با ایجاد جریان خروجی از صندوق های قابل معامله در بازارهای غربی به دلیل شیوع بیماری، تقاضا برای طلا در سه ماهه اول 23٪ کاهش یافت و به 815.7 تن نسبت به مدت مشابه در سال قبل رسید.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری دی ام سی سی دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی دی جی سی ایکس به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام تحت نظارت نهاد اف اس سی می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو سازمان بین المللی آیسکو بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی اف اس سی شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت اف اس سی قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر اف اس سی درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021