پی سی ام بروکرز

PCMBROKERS ONLINE SUPPORT
Menu

تحلیل فاندامنتال رمز ارز

زمان تقریبی مطالعه: 20 دقیقه

فهرست مطالب

تحلیل فاندامنتال‌ رمز‌ ارز مکمل تحلیل تکنیکال است. مبتنی بر تعیین اینکه آیا قیمت یک دارایی منصفانه است یا بیش از حد ارزش‌گذاری شده است؟ آیا هنوز پتانسیل رشد دارد یا خیر؟

دارایی‌های مالی سنتی دارای روش‌هایی برای ارزش‌گذاری قیمت خود هستند. اما ارزهای دیجیتال شبکه‌های غیرمتمرکزی هستند که ارزش‌گذاری آنها دشوار است. تحلیل تکنیکال نیز فقط بررسی سابقه قیمتی رمزارز مورد نطر است و بدون در نظر گرفتن معیارهای فاندامنتال تحلیل قابل اطمینانی نخواهد بود. بنابراین، تحلیل فاندامنتال بیت کوین و سایر کریپتوکارنسی‌ها باید از جهت دیگری بررسی شود.

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال به شما کمک می‌کند تا جزو اولین‌ها باشید، هرچه زودتر اقدام کنید و یک کریپتوکارنسی با بنیاد خوب خریداری کنید، سود بیشتری می‌توانید داشته باشید. پروژه‌های جدید ارزهای دیجیتال قیمتی برای تجزیه و تحلیل ندارند، بنابراین اغلب باید به تحلیل فاندامنتال تکیه کنید. علاوه بر این، این تحلیل به شما کمک می‌کند تا کلاهبرداری‌های این صنعت را شناسایی کنید و از ضررهای زیادی که ممکن است برای شما داشته باشند، جلوگیری کنید.

یکی از مزایای بزرگ ارزهای دیجیتال و بیت کوین این است که می توانید تمام اطلاعات را به صورت آنلاین و رایگان پیدا کنید. توسعه‌دهندگان، استخراج کنندگان، کارآفرینان، معامله‌گران، سرمایه گذاران و افراد با نفوذ در رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر گرد هم می‌آیند و با همدیگر تعامل می‌کنند. دنبال کردن پروژه‌ها در رسانه‌های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهد که قبل از انتشار اخبار، اطلاعات مرتبط را به دست‌آورید و چندین گام جلوتر باشید.

تحلیل فاندامنتال رمز ارز

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال و سایر کریپتوکارنسی‌ها

مطالبی که در ادامه به آن میپردازیم،  پیشنهادی از حداقل اصول اولیه برای تحلیل است، می‌توانید عمیق‌تر جستجو و تحلیل کنید. توصیه می‌کنیم انتقاد‌پذیر باشید و قبول کنید که پروژه هایی آزمایشی هستند. اگرچه ممکن است انقلابی به نظر برسند، ممکن است در عرض چند روز تمام ارزش خود را از دست بدهند، بنابراین توصیه میکنیم با هیچ ارز دیجیتالی ازدواج نکنید!

تحلیل فاندامنتال رمز ارز

سایت Coinmarketcap بزرگترین منبع اطلاعات در مورد ارزهای دیجیتال است، پیشنهاد می‌کنیم آن را در لیست علاقه‌مندی‌های خود قرار دهید و با آن آشنا شوید.

1: تحلیل فاندامنتال رمز ارز

ارزش بازار یعنی تعداد سکه های در گردش ضرب در ارزش یک سکه. مثلا:

ارزش بازار بیت‌کوین در زمان نوشتن این مقاله تقریباً 890 میلیارد دلار است. با ضرب حدود 19 میلیون سکه در قیمت فعلی یک بیت‌کوین یعنی 47000 دلار به دست می‌آید.

ارزش بازار اتریوم در حدود 442 میلیارد دلار است. با ضرب 118 میلیون سکه در قیمت هر ETH، در زمان نوشتن این مقاله، 3700 دلار به دست می آید.

Coinmarketcap رمزارزها را از بالاترین به پایین‌ترین ارزش بازار رتبه بندی می‌کند، که روشی ساده برای اندازه‌گیری ارزش شبکه است. بیت‌کوین تا به امروز همواره رتبه اول را در بازار کریپتوها داشته است.

هر چه ارزش بازار ارز دیجیتالی کمتر باشد، ریسک بیشتر اما فرصت رشد نیز بیشتر است. می‌توانید بخشی از سرمایه‌گذاری خود را به ارزهای رمزنگاری شده کمتر شناخته شده اختصاص دهید. این رمزارزها می‌توانند در مقایسه با بیت کوین رشد کنند و سود مناسبی برای شما فراهم کنند.

تحلیل فاندامنتال رمز ارز

2: مقدار سکه در گردش در تحلیل فاندامنتال ارز‌‌‌‌ دیجیتال

رمزارزها دارای تعداد مشخص سکه یا توکن در گردش هستند. اگر کوینی را به قصد افزایش قیمت خریداری می کنید، دانستن اینکه بنیانگذاران آن بیش از 50 درصد از گردش دارایی را در اختیار دارند، کمی ناامید کننده است. آنها می توانند سهم خود را بفروشند و باعث کاهش شدید قیمت شوند.

اما بیت کوین (BTC) به عنوان نخستین ارز دیجیتال توزیع عادلانه‌ای را آغاز کرد که در آن هیچ کس از ابتدا چیزی نداشت و ماینرها برای ایمن کردن شبکه، پاداش دریافت کردند. بیت کوین دارای 19 میلیون سکه در گردش از 21 میلیون کوینی است که در کل باید استخراج شود. هیچ تیم، شرکت یا شخصی وجود ندارد که بیش از 50 درصد از کل سکه ها را داشته باشد.

ریپل (XRP) دارای 43 میلیارد سکه در گردش از 100 میلیارد کل سکه صادر شده است. بیش از 50 درصد از کوین‌های در گردش در دست بنیانگذاران و سایر سهامداران است!

تحلیل فاندامنتال رمز ارز

3: فاندامنتال ارز‌دیجیتال در ارزش پیشنهادی

ارزهای‌دیجیتال دارای ارزشی هستند که آنها را از بقیه متمایز می‌کند، به عنوان مثال، بیت کوین امن‌ترین و غیرمتمرکزترین شبکه را دارد. می‌توان از آن برای انجام تراکنش‌هایی استفاده کرد که قابل سانسور نیستند، در هر نقطه از جهان، هر روز از سال. ارزهای دیجیتال دیگری نیز وجود دارند که ادعا می‌کنند همان ارزش پیشنهادی را ارائه می‌دهند، اگرچه پیشی گرفتن از بیت‌کوین در این زمینه برای آنها بسیار دشوار خواهد بود.

ارزهای رمزپایه زیادی وجود دارند که حریم خصوصی معاملات را برای سرمایه‌گذاران به عنوان ارزش پیشنهادی ارائه می‌دهند، مانند Monero‌(XMR) ،ZCash‌(ZEC) ،Grin و غیره. هر کدام دارای الگوریتم‌های استخراج و فناوری‌های رمزنگاری هستند که برای موقعیت‌های مختلف بهترین عملکرد را دارند.

شما باید ارزش پیشنهادی ارز دیجیتالی را که قصد دارید روی آن سرمایه‌گذاری کنید مطالعه کنید، پیدا کنید، ببینید چه رقیبی دارد و تعیین کنید که آیا در آینده از آن استفاده می‌شود یا خیر. اگر دو ارز رمزنگاری شده از الگوریتم استخراج یکسانی استفاده کنند، ارزی که محاسبات کمتری برای ایمن‌سازی شبکه انجام می‌دهد، حمله به آن آسان‌تر و در نتیجه امنیت کمتری خواهد داشت.

4: تفاوت کوین و توکن

تحلیل فاندامنتال رمز ارز

یک ارز دیجیتال می‌تواند شبکه بلاکچین مستقل خودش را داشته باشد یا از بلاکچین دیگری استفاده کند. اگر توکن باشد، از بلاک‌چین دیگری استفاده و شبکه را ایمن می‌کند. به عنوان مثال، توکن OMG یک سیستم پرداخت است که از زنجیره اتریوم استفاده می‌کند. اگر فردی بخواهد OMG را هک کند، باید اتریوم را هک کند.

بلاک چین ها باید با استفاده از “اثبات کار” یا “اثبات سهام” ایمن شوند تا جلوی کلاهبرداری‌های احتمالی گرفته شود:

اگر یک بلاک چین از مکانیسم اثبات کار یا Proof of Work استفاده کند، برای جلوگیری از حمله، به محاسبات و پردازش کامپیوتری کافی نیاز دارد. بیایید اتریوم در مقابل اتریوم کلاسیک را به عنوان مثال در نظر بگیریم. هر دو شبکه از یک الگوریتم استخراج اثبات کار استفاده می‌کنند. انجام حمله به اتریوم حدود 360000 دلار در ساعت هزینه دارد در حالی که اتریوم کلاسیک 11000 دلار در ساعت هزینه دارد. اکثر ماینرها ترجیح می‌دهند اتریوم را ایمن کنند و بنابراین حمله به اتریوم کلاسیک بسیار آسان‌تر است.

اگر یک بلاک‌چین از اثبات سهام یا همان Proof of stake استفاده کند، باید دریابید که آیا بنیاد یا بنیان‌گذاری وجود دارد که بیش از 50٪ از سهم کل سکه‌ها را در اختیار داشته باشد؟ همچنین مهم است که با استفاده از چه تعداد گره شبکه را ایمن می‌کند و چه کسی بر آنها کنترل دارد. به عنوان مثال، EOS تنها دارای 21 گره است که بلوک‌ها را تولید می کند، در حالی که Tezos بیش از 400 گره دارد.

اگرچه بسیاری از جزئیات فنی دیگر وجود دارد که می‌توانید در تجزیه و تحلیل بنیادی ارزهای دیجیتال آنالیز کنید، اما این‌ها مهمترین آن‌ها هستند و می‌توانند به عنوان اولین سرنخ‌های شما باشند.

برای مطالعه و آموزش بیشتر درباره فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال پیشنهاد می‌کنیم از صفحه آکادمی بایننس دیدن فرمایید.

تحلیل فاندامنتال رمز ارز

5: اهمیت حجم در تحلیل فاندامنتال ارز‌دیجیتال

حجم خرید و فروش روزانه نشان‌دهنده علاقه فعلی مردم به آن رمزارز است. ارزهای رمزپایه با بیشترین ارزش بازار (آن‌هایی که در 10 رتبه اول قرار دارند) میلیاردها دلار در روز حجم دارند. علاوه بر این، آنها را می‌توان در اکثر صرافی‌ها خریداری کرد. صرافی‌ها برای گنجاندن این ارزهای دیجیتال محبوب در مبادلات خود از اکثر آن‌ها هزینه می‌گیرند، اما در برخی موارد که پیش‌بینی می‌کنند حجم زیادی را جابجا خواهند کرد و سودآوری خوبی خواهند داشت، این کار را به صورت رایگان انجام می‌دهند. درآمد صرافی‌ها از پورسانتی که برای هر خرید و فروش ارز دیجیتال دریافت می کنند، تامین می‌شود. هرچه افراد بیشتری در پلتفرم صرافی خرید و فروش کنند، صرافی درآمد بیشتری کسب می‌کند.

به عنوان مثال، تزوس در بیشتر سال 2019 در محدوده 2 تا 5 میلیون حجم روزانه باقی ماند و در اکثر صرافی ها فهرست نشده بود. از زمانی که به صورت رایگان در Coinbase و Binance فهرست شده است، بیش از 100 میلیون دلار در حجم روزانه و بیش از 100٪ افزایش قیمت داشته است. حجم کم می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که شما از رادار مردم خارج هستید و اگر پایه های بنیادی قوی داشته باشید، در نهایت حجم افزایش می‌یابد و صرافی‌ها در نهایت توکن یا کوین موردنظر را در مبادلات خود عرضه می‌کنند.

تحلیل فاندامنتال رمز ارز

مقایسه سه ارز دیجیتال سولانا(بنفش)، کاردانو(قرمز) و پولکادات(آبی)

6: جامعه

معمولا یک جامعه بلاک‌چین از افراد علاقه‌مندی تشکیل شده است که بلاکچین به کمک آن‌ها بهینه‌سازی و ترویج می‌شود. شما باید در شبکه‌های اجتماعی و انجمن‌ها، افرادی که پشت پروژه هستند را جستجو کنید. آیا افراد حقیقی و شناخته شده‌ای هستند؟ یک جامعه قوی و متعهد، شانس بقای پروژه را در دراز مدت افزایش می‌دهد.

یکی از پروژه‌هایی که ابتکار عمل خوبی در ایجاد جامعه خود دارد و از طریق کمک‌های مالی تامین می شود GRIN است. این ارز دیجیتال از یک روش رمزنگاری که توسط افراد جامعه خود نوشته شد و همچنین توسعه دهندگان مختلف که زنجیره‌ای از بلوک‌ها را ایجاد کردند، متولد شد.

شبکه‌های اجتماعی ارزهای‌دیجیتال، مانند توییتر و اینستاگرام را می‌توانید در تب society در سایت در coinmarketcap بیابید.

 

 

می‌توانید پروفایل‌های آن‌ها را در وب سایت‌ها و پلتفرم‌هایی مانند:

Bitcointalk

Reddit

Twitter

کانال‌های Slack Communities

کانال‌های تلگرام

نیز پیدا کنید.

به طور معمول، اعضای این گروه ها سکه‌هایی از آن بلاک چین دارند. تحت تاثیر شایعاتی مبنی بر افزایش قیمت‌ها قرار نگیرید. اگر رمزارز داشته باشند هرگز بی‌طرف نخواهند بود، از نظر دیگران پیروی نکنید و کاملا حقایق را بررسی کنید.

 7: مطالعه وایت‌پیپر یا برگه سفید در فاندامنتال ارز‌ دیجیتال

وایت‌پیپر شناسنامه فنی یک ارز دیجیتال است که در آن ارزش پیشنهادی، ماموریت و مشخصات فنی به تفصیل آمده است. وقتی پروژه جالبی پیدا کردید که با نکات بالا مطابقت دارد، پیشنهاد می‌کنیم وایت پیپر آن را بخوانید تا اطلاعات بیشتری به دست آورید.

وایت پیپر بیت کوین در سال 2008 در یک انجمن منتشر شد. وایت پیپر هر ارز دیجیتال را می توان در سایت خودش مشاهده کنید.

تحلیل فاندامنتال رمز ارز

8: توسعه و Develope

 نرم‌افزارها و برنامه‌های بلاکچین باید دارای ویژگی‌های کاربردی بصری و رابط‌های ساده برای استفاده افراد باشند. شما باید دریابید که مسیر توسعه ای که توسعه‌دهندگان دنبال می‌کنند چیست و چه کسانی مسئول اجرای آن هستند. تعداد کمی از توسعه دهندگان بلاک‌چین واقعا حرفه‌ای وجود دارد و آن ها بسیار مشهور هستند.

علاوه بر این، بسیاری از فرصت طلبان ظاهر شده‌اند که فقط می‌خواهند چیزی بسازند تا به عامه مردم بفروشند و ناپدید شوند. مهم است بدانید توسعه‌دهندگان اصلی چه کسانی هستند و به دنبال سوابق و تجربه آن‌ها بگردید. باید دنبال پاسخ پرسش‌های زیر بروید:

روی چه پروژه‌هایی کار کرده‌اند؟

چرا دیگر روی نسخه‌های قبلی کار نمی‌کنند؟

شهرت آن‌ها به عنوان یک برنامه‌نویس در رسانه‌های اجتماعی دقیقا به چه دلیل است؟

9: لیست ثروتمندترین کیف پول‌های ارز دیجیتال در فاندامنتال

 

 


 شبکه‌های غیرمتمرکز نباید توسط یک اقلیت کنترل شوند. اگر شخصی بیش از 50 درصد از سکه‌ها یا توکن‌های یک پروژه را کنترل می کند (مانند ریپل)، یا بیشتر سکه‌ها یا توکن‌ها در دست چند نفر است، فرار کنید! اگر ارز دیجیتالی که در یک شبکه غیرمتمرکز، متمرکز باشد، تعداد افراد کمی می‌توانند به طور واقعی روی پروژه تأثیر بگذارند. می‌توانید برای کوتاه‌مدت خرید کنید، اما برای کوتاه مدت نیز از وارد کردن حجم های بالا خودداری کنید.

برای مثال اینکه هر ارز دیجیتال چقدر متمرکز است، در بررسی 10 حساب بزرگ اتریوم بین کاربران، بزرگترین حساب دارای 12 درصد کل کوین‌ها می‌باشد. که آمار خوبی است.

10: بررسی تبلیغات و ترویج در فاندامنتال ارز‌دیجیتال

تحلیل فاندامنتال رمز ارز

دانلود نسخه pdf

شبکه‌های غیرمتمرکز به توسعه‌دهندگان، شرکت‌ها و کاربران نیاز دارند تا از آن‌ها استفاده کنند و اعتبار کسب کنند. می‌توان آن را به صورت ارگانیک و آهسته مانند بیت کوین به دست آورد یا از طریق سرمایه‌گذاری تسریع کرد.

پروژه‌هایی که از طریق یک ICO راه‌اندازی شده‌اند دارای بودجه برای تشویق و ترویج هستند، مانند کمپین‌های بازاریابی، کمک‌های مالی برای توسعه برنامه‌های کاربردی در بلاکچین یا آموزش توسعه‌دهندگان.

پروژه‌هایی که دارای تیم‌هایی هستند که اکوسیستم اطراف بلاک چین را به طور مناسب پرورش می‌دهند، می توانند سرعت پذیرش آن را توسط عموم تسریع کنند.

فراموش نکنید که ارزهای دیجیتال پروژه‌های آزمایشی هستند که در حال حاضر کاربردهای کمی دارند. بر اساس مدیریت ریسک عمل کنید و نباید بیش از چیزی که می‌توانید از دست بدهید سرمایه گذاری کنید. تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال و بیت کوین را جدی بگیرید!

آزمون بیت کوین

مرحله 1 از 2

بیت کوین مرده چیست؟
ساتوشی ناکاموتو واقعی کیست؟
بیت کوین.......است:
اولین پرداخت به وسیله بیت‌کوین برای خرید پیتزا به ارزش ..... بیت‌کوین بود
بیشینه تعداد بیت‌کوینی که میتواند استخراج شود چقدر است؟
نخستین قیمت بیت‌کوین در زمان شروع چقدر بود؟
بلاکچین چست؟
استخراج کنندگان برای استخراج موفقیت‌آمیز یک ... پاداش دریافت می‌کنند.
پشتوانه بیت‌کوین چیست؟
هاوینگ چیست؟
3 5 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
8 Comments
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
علیرضا
علیرضا
4 ماه قبل

از شما بابت مطلب تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بیت کوین ممنون هستیم.

سید مختار یاسین بند
سید مختار یاسین بند
23 روز قبل

با عرض سلام. نوشته بودی افکار شما را دوست دارم نظر دهید
من یک کارگرساده ساختمانی هستم از اول بهار تاوسط پاییز کار میکنم چون در منطقه سرسیری هستیم تا بهار بیکار مینونم
دو سه تا از دوستانم شانسی خرید و فروش ارز می کنن یکم تقریبا سود کرده بودن!!! به من خیلی اسرار کردن تو هم بیا معامله کن سود خوبی داره
یکم پس انداز جمع کرده بودم برای همین روزهای بی پولی و گوشوارهای دختم و خانمم را فروختم تقریبا اخرهای اردیبشهت ماه دوج کوین را از ۱۴ هزار تومان خریدم خلاصه الان بدبخت شدم الان قیمت دوج۵۵۰۰ تومن است. ۱۰ هزار پول ندارم یک بسته نون بخرم
الان دو ماه شب و روز این افکار من است که این کار احمقانه را کردم

Mona_Bagheri65
Mona_Bagheri65
22 روز قبل

سلام دوست عزیز
پیشنهاد من به شما این است که دانش سرمایه گذاری خود را افزایش دهید. برای شروع هیچ وقت دیر نیست. مهم این است که در مسیر درست قرار بگیرید.
میتوانید در دوره دانشگاه تریدری در همین سایت به صورت کاملا رایگان ثبتنام کنید و علم و دانش این حرفه را آموزش ببینید. امیدوارم به آرزوهای خود برسید.

سید مختار یاسین بند
سید مختار یاسین بند
35 دقیقه قبل
پاسخ به  Mona_Bagheri65

با سلام و درود خدمت شما بزرگوار
اول از اینکه جواب منو دادید خیلی ممنونم
دوم اینکه منو راهنمایی کردید بی نهایت از شما ممنونم
واقعیتش من همه سرمایه ام۳۰ را با هزار بدبختی در طول ۴سال ۳۰ میلیون تونستم پس انداز کنم و همه پولم به ضرر رفت
با خودم فکر می کردم میگفتم کاشکی جایی رایگان آموزش میداد!! امرز پیام جنابعالی را دیدم و خیلی خوشحال شدم که میتونم رایگان ثبت نام کنم و دانش این را بیاموزم

سید مختار یاسین بند
سید مختار یاسین بند
30 دقیقه قبل

فقط شما لطفا منو راهنمایی کنید لینک آموزشگاه را واسم بفرست تا فوری ثبت نام را انجام بدم
خدا از شما راضی باشه و شما را همیشه در هر کاری موفق بکنه

مریم
مریم
17 روز قبل

سلام
صفحه بسیار کاملی هست. خیلی مفید و کاربردی هست.

رضا
رضا
9 روز قبل

سوال دوم ازمون درسته جوابش؟!

ابراهیم
ابراهیم
9 روز قبل

بیت کوین

8
0
لطفا نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.x
()
x