اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

 

تحلیل فاندامنتال:

  • سهام جهانی در پی امیدواری ها نسبت به توافق تجاری در محدوده سبز است.
  • جفت پوند/دلارآمریکا نزدیک به سطوحی است که از ماه می سال جاری شاهدش نبودیم.
  • دلارآمریکا همچنان برای چهارمین روز پیاپی افت دارد.

 

سهام جهانی به دنبال گزارشاتی مبنی بر اینکه چین و آمریکا احتمالا نزدیک به توافق هستند و توافق برای سطحی از تعرفه ها برداشته می شود، معامله بالایی داشت. این روند باعث خوشبینی سرمایه گذاران شد و سهام S&P  0.60% معامله بالاتری داشت(تایمز مالی).

جفت پوند/دلارآمریکا روز گذشته تا سطح بالای 1.3100 بالا رفت و امروز صبح با رسیدن به رقم بالای 1.3140 همچنان صعود دارد و این صعود، سطحی است که از ماه می سال جاری شاهدش نبودیم. این روند با آغاز احتمال دهی بالای بازار برای پیروزی اکثریت حزب محافظه کار است درحالیکه به نظر می رسد مومنتوم قوی سنجش آرای حزب کارگری در حال افت باشد.

پوند همچنان نزدیک به سقف است همچنانکه داده خدماتی انگلیس روز گذشته دررقم 49.3 قرار گرفت- که این رقم، ضعیف ترین داده از ماه مارچ است- هرچند همچنان بالای رقم برآورد شده 48.6 است(بلومبرگ).

خبرهایی مبنی بر این هست که حزب محافظه کار، بودجه تبلیغات دیجیتالی خود را به تأخیرانداخته است، شبیه به اجازه کمپین انتخاباتی(تایمز مالی).

در حوزه بازار ارز، دلارآمریکا برای چهارمین روز با انتشار داده بسیار ضعیف ISM غیرتولید با رقم 53.9 دربرابر رقم برآورده شده 54.5، افت داشت. این وضعیت به دنبال داده تولید بسیار ضعیف در اوایل هفته است. شاخص ارز اسپات دلار بلومبرگ روز گذشته معامله پایین 0.15% داشت.

بانک کانادا همسو با انتظارات بازار، نرخ های خود را دررقم 1.75% نگه داشت. جفت دلارآمریکا/کانادا از زمان انتشار این اعلامیه 0.85% پایین تر معامله شد. در ادامه این بیانیه، کمیته اشاره کرد که « شواهد تازه ای دال بر ثبات اقتصاد جهانی وجود دارد» و به باور بارکلیز نوار کاهش با توجه به نوسان اقتصاد و نگرانی ها درمورد التهاب مالی، بالا است (میزان کاهش نرخ زیاد است).

رزرو بانک هند نرخ های بهره خود را دررقم 5.15% ثابت نگه داشت(رقم برآورد شده: 25bp کاهش). واکنش ارزی نسبت به این موضوع همچنان صفر است.