اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

تحلیل فاندامنتال:

  • مناظرات مقامات کاخ سفید درمورد حذف تعرفه 112بیلیون دلاری کالاهای چینی.
  • انتخاب سخنگو(رئیس مجلس عوام) جدید در پارلمان انگلیس به دنبال بازنشستگی جان برکو.
  • ثبات نرخ های بانک مرکزی استرالیا دررقم 75%.

 

سهام آسیا به دنبال سهام آمریکا شبانه و با توجه به گزارشاتی مبنی بر اینکه مقامات کاخ سفید جلساتی درمورد حذف تعرفه 112بیلیون دلاری از واردات چینی به عنوان امتیاز توافق تجاری با پکن در اوایل این ماه، در محدوده سبز قرار گرفت.تعرفه ها در تاریخ 1سپتامبر با رقم 15% معرفی شد و پایان بخشیدن به آن خواسته اصلی چین است(بلومبرگ).

جفت پوند/دلارآمریکا دیروز از محدوده 1.2940 تا کف 1.2876 معامله پایینی داشت با توجه به قوت سراسری دلارآمریکا و شمارش آرای انگلیس که نشان داد حزب محافظه کار موقعیتی ضعیف تر از میزان انتظار داشت. به گفته جانسون نخست وزیر انگلیس در صورت برنده شدن او در انتخابات، بریتانیا را تا پایان ژانویه از اتحادیه اروپا خارج میکند. رهبر حزب کارگری، کوربن در سخنرانی امروز خود به این موضوع میپردازد که میتواند برای خروج بهتر در بروکسل باردیگر مذاکراتی انجام دهد و دور دوم همه پرسی اتحادیه اروپا را پیش از تابستان 2020 برگزار کند(تایمز مالی).

پارلمان انگلیس دیروز سخنگوی جدیدخود(رئیس مجلس عوام) را انتخاب کرد که این به دنبال بازنشستگی الزامی برکو بود. لیندسی هویل Lindsay Hoyle پس از وعده به برطرف کردن اختلافات برکسیت، برنده انتخابات شد- او هرگز دیدگاه های خود را در این موضوع اعلام نکرده است. به عنوان بخشی از روند انتخاب، هویل از ارتباط خود با حزب کارگری چشم پوشی خواهد کرد و بی طرفانه پیش خواهد رفت.

همانگونه که کاملا انتظار داشتیم بانک مرکزی استرالیا نرخ بهره خود را دررقم 0.75% ثابت نگه داشت. به طور کلی بیانیه بانک همچنان تمایلات نزولی داشت. هیئت مدیره امکان کاهش بیشتر نرخ را فراهم ساخته است درحالیکه خوشبینی نسبی درموضوع اقتصادی دارد. بارکلیز انتظار دارد که نرخ نقدینگی در سطح فعلی باقی بماند یا برای دو تا سه سال آینده، پایین تر بیاید.

دلاراسترالیا/آمریکا پس از نشست بانک 0.5% تقویت شد و از زیر 0.6880 به بالای 0.6910 رفت(بلومبرگ).