اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز
  • معاملات سهام دیروز و در طول شب در منطقه سبز بود.
  • با داده‌های ضعیف PMI استرلینگ تحت فشار است.
  • دلار استرالیا پس از نظرات رئیس فدرال رزرو استرالیا نزول کرد

سهام‌های اروپایی دیروز صعود کردند و شاخص FTSE 100 حدود 2 درصد افزایش یافت. این صعود در ادامه داده‌های سود خالص مثبت در بخش نفت و ضعف استرلینگ بود. سهام‌های آمریکا پیش از سخنرانی اتحاد ترامپ در پی انتظارات مثبت، بالاتر از دیروز معامله شدند. با این همه این سخنرانی به لحاظ محتوایی اطلاعات جدید ارائه نداد و بازار ساکت بود.

علی‌رغم ضرورت یک مصالحه درباره مهاجران، ترامپ آن را ضرورت ملی ننامید که به او اجازه داد که برای تامین هزینه‌های ساخت دیوار کنگره را دور بزند.

پوند بریتانیا/دلار آمریکا دیروز و در ادامه داده‌های بدتر از حد انتظار PMI به زیر 1.2950 نزول کرد. هر دوی داده‌های PMI در مورد خدمات و داده‌های ترکیبی نشان‌دهنده انقباض در سفارش‌های جدید و بیکاری داشتند و به ترتیب به 50.1 و 50.3 نزول کرده‌اند.

مرکز تحقیقات بارکلی معتقد است که در تضاد با دورنمایی موجود درباره کاهش سرعت حرکت جهانی، نظرسنجی‌ها سیگنال کسادی در رشد سه ماهه اول را می‌دهند.

در داده‌های اروپایی سفارش‌ها کارخانه‌های آلمانی به مقدار بدتری از حد انتظار (-1.6 درصد m/m و کل 0.3 درصد m/m) آمده‌اند.

در اخبار برگزیت، نخست وزیر ترزا می در روز دوم سفر خود امروز در ایرلند است و دنبال پذیرشی از آنجا برای ارائه به پارلمان است. جلسه کلیدی بعدی درباره مذاکرات برگزیت در 13/14 فوریه خواهد بود که در آن روز نخست وزیر می لایحه ای برای رأی گیری ارائه خواهد داد. این لایحه اصلاحی در رأی گیری ایرلند رأی آورد.

در جایی دیگر نرخ دلار استرالیا/دلار آمریکا 1.5 درصد در طول شب کاهش یافت. این کاهش در پی سخنان رئیس فدرال رزرو استرالیا در این باره که در صورت افزایش بیکاری و کم ماندن نرخ تورم،  نرخ بهره ممکن است کاهش یابد و در نتیجه ریسک اقتصادی متعادل شود، اتفاق افتاد.