اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

 

تحلیل فاندامنتال:

  • سهام آسیا با توجه به ناکافی بودن اخبار توافق تجاری آمریکا/چین، تحت فشار است.
  • رقابت پنج هفته ای انتخابات انگلیس امروز رسما آغاز می شود.
  • نتایج بهتر از حدانتظار PMI خدماتی ماه اکتبر انگلیس.

 

سهام آسیا شبانه و با توجه به کمبود اخبار مربوط به توافق تجاری آمریکا/چین، به میزان زیادی تحت فشار قرار گرفت. هیچگونه اعلامیه ای دیروز از سوی مقامات آمریکا درمورد پیشنهاد حذف تعرفه ها از کالای چینی منتشر نشد و همین امر باعث لغزش سهام آسیا می شود(رویترز).

در حوزه بازار ارز، شاخص ارز اسپات دلارآمریکا در بلومبرگ دیروز و پس از داده تولید ISM بهتر از میزان انتظار صعود داشت. عدد هدلاین دربرابر رقم توافقی 53.5 که انتظار می رفت، رقم 54.7 بود.

جفت پوند/دلارآمریکا روز گذشته معامله گسترده ای داشت همچنانکه بازارها منتظر اخبار بیشتر درمورد وضعیت انتخابات سراسری انگلیس هستند. بنابر گزارشات فیلیپ هاموند رئیس خزانه داری سابق تصمیم به کناره گیری از نمایندگی مجلس پس از اخراج از حزب محافظه کار در ماه گذشته گرفت. کمپین انتخاباتی  رسما امروز کار خود را آغاز کرد همراه با پنج هفته فعالیت کمپین پیش از رأی گیری در روز پنج شنبه 12 دسامبر(تایمز مالی).

جانسون رسما امروز طی یک سخنرانی در محوطه بیرونی داونینگ استریت انتخابات را اعلام خواهد کرد(رویترز).

در حوزه داده ای، داده PMI خدماتی ماه اکتبر انگلیس دیروز رقم بالاتر از رقم پیش بینی داشت و با گزارش فلت 50.0 که برخلاف پیش بینی بازار با کاهش نسبی 49.7 بود، همراه بود. روند رو به جلوی کلی ماه به ماه را شاهدیم همراه با افزایش همه اجزا از ماه سپتامبر که جدای از افت ها در بهای ورودی و کسب و کارهای جدید است که دلیل آن بی ثباتی مربوط به برکسیت بوده است.

داده سفارشات کارخانه ای آلمان امروز صبح منتشر شد که بالاتر از رقم پیش بینی شده بود: 1.3% در قیاس با پیش بینی های بازار با رقم رشد 0.1%.