اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

تحلیل فاندامنتال:

  • ترکیب شبانه سهام آسیا با توجه به گزارشاتی مبنی بر تأخیر در توافق تجاری.

  • معامله پایین پوند/دلارآمریکا با اخبار سیاسی مختلف از انگلیس.

  • همانگونه که کاملا انتظار می رود بانک انگلیس امروز منتظر است.

 

سهام آسیا شبانه پس از گزارشاتی مبنی بر اینکه ترامپ و شی رئیس جمهور چین ممکن است توافق تجاری اولیه را تا دسامبر امضا نکنند در پی ادامه مذاکرات درمورد محل و شرایط توافق، معامله ترکیبی داشت. بنابر اخبار رسمی آمریکا، لندن محل احتمالی امضای توافق میتواند باشد که سران هردو کشور پس از نشست 3-4دسامبر ناتو در آن دیداری باهم دارند(رویترز).

فاز یک توافق همانگونه که کاملا انتظار داریم شامل تعهد آمریکا برای حذف برنامه زمانی تعرفه ها درتاریخ 15دسامبر روی 156بیلیون دلار از واردات چینی از جمله الکترونیک و اسباب بازی می شود.

جفت پوند/دلارآمریکا روز گذشته با توجه به اخبار سیاسی انگلیس درمورد آغاز فعالیت کمپین های احزاب سیاسی این کشور، معامله نسبتا پایینی داشت. جانسون در سخنرانی خود در داونینگ استریت وعده تحویل برنامه برکسیت را تا ژانویه و اداره دولتی میانه رو را به مردم داد. هرچند این سخنرانی تحت الشعاع کناره گیری آلن کرنس Alun Cairns دبیر ولش قرار گرفت.

تام واتسون نایت رئیس حزب کارگری اعلام کرد که با کناره گیری از سیاست از مقام خود و نمایندگی مجلس عوام این کشور استعفا میکند(تایمز مالی).

بانک انگلیس امروز جلسه دارد ولی همانگونه که انتظار می رود نرخ ها تغییری نخواهند کرد. بارکلیز انتظار دارد که کمیته پیش بینی ها را همسو با از بین رفتن شانس عدم توافق، تنظیم دقیق کند و تمایلات برای از بین رفتن کاهش نرخ مطابق با موضع بی طرف بازار را برای نشست نوامبر درنظر داشته باشد.

تصمیم گیری نرخ، گزارشات نشست و گزارش نوامبر MPC همه در ساعت 12:00 به وقت گرینویچ منتشر می شود.

بازارها همچنین دفتر بودجه انگلیس را درمورد مسئولیت بودجه ضمن انتشار پیش بینی کسری بودجه برای سال بعد دنبال میکنند. احتمال افزودن تا رقم 20بیلیون پوند به رقم پیش بینی کسری وجود دارد- بدین معنی که انگلیس ضمن لزوم قرار گرفتن کسری زیر 2% GDP، ممکن است قوانین مالی را در نظر نگیرد(بلومبرگ).