اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

تحلیل: فاندامنتال بازار ارز- ۱۳ فوریه ۲۰۱۹

تحلیل فاندامنتال:

  • سهام‌های آمریکا و آسیا با امید جلوگیری از تعطیلی دوباره دولت آمریکا، صعود کردند.

  • بانک مرکزی نیوزیلند نرخ ها را تغییر نداد.

  • تمرکز امروز روی داده های تورمی بریتانیا و آمریکا است.

بازار سهام آمریکا دیروز با قیمت‌های بالاتر بسته شد و روند مثبت آن در بازارهای آسیایی ادامه داشت. این رفتار مثبت در ادامه توافق اصولی قانون گذاران کنگره بود که مانع از بسته شدن دولت آمریکا می‌شود. تعطیلی دولت آمریکا حداکثر تا روز جمعه می‌توانست ادامه داشته باشد. با این همه ترامپ پیش تر چیزهایی در مورد توافق گفته بود. او گفته بود که فکر نمی‌کند تعطیلی دولت دوباره اتفاق بیوفتد.

دونالد ترامپ همچنین سیگنال‌ های آشتی جویانه ای به چین داده بود و گفته بود که ضرب العجل تعرفه های ۱ مارس در صورتی که مذاکرات خوب پیش برود ممکن است عقب بیوفتد.

بانک مرکزی نیوزیلند طبق انتظار نرخ نقدی رسمی را در 1.75 درصد نگاه داشت اما بازه زمانی برای تغییر بعدی نرخ را که انتظار می‌رفت، افزایش داد. زیرا انتظار می‌رفت نرخ نقدی رسمی در ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ در همین سطح بماند.

بیانیه سیاست‌های ارزی آنقدر که انتظار می‌رفت لحن آرامی نداشت و باعث تقویت و ضعف برخی از نشانگرهای محلی شد. در واکنش به این بیانیه دلار-نیوزیلند/دلار-آمریکا شب هنگام با قیمت بالاتری معامله شد.

نخست‌وزیر ترزا می دیروز بیان کرد در صورتی که مدت زمان قانون گذاری که تا ۲۹ مارس که روز خروج از اتحادیه است، بسیار کم باشد، دولت سرعت تصویب توافقنامه با اتحادیه اروپا را افزایش خواهد داد. این اتفاق ممکن است یک شانس لحظه آخری به ترزا می برای برنده شدن در گردهمایی شورای اتحادیه اروپا در بروکسل در ۲۱ مارس بدهد.

پوند-بریتانیا/دلار-آمریکا پیش از گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده، امروز صبح در بازه 1.2880-1.2920 معامله می‌شود.

تمرکز امروز روی داده‌های تورم هم از سوی بریتانیا و هم آمریکا است. شاخص قیمت مصرف‌کننده بریتانیا باید اطلاعات بیشتری درباره وضعیت حال حاضر اقتصاد بریتانیا که در ادامه ضعف روز دوشنبه پوند است، بدهد.