اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

تحلیل فاندامنتال:

  • سهام پایین آمریکا با توجه به تجدید نگرانی ها نسبت به گفت و گوهای تجاری چین-آمریکا.
  • ریزش پوند/دلارآمریکا تا کف طی آخرین گزارش در آپریل 2017 با افزایش ریسک های برکسیت بدون توافق.
  • نفت برنت پس از کاهش تنش های آمریکا-ایران، افت 5% دارد.

 

سهام آمریکا با رسیدن به سقف اخیر، در محدوده پایین بسته شد با توجه به تجدید نگرانی ها نسبت به گفت و گوهای چین-آمریکا پس ازاینکه ترامپ به خبرنگاران گفت آمریکا هنوز راه درازی برای دستیابی به توافق تجاری با چین دارد و احتمالا میتواند تعرفه های بیشتری را در صورت انتخاب، اعمال کند(تایمز مالی).

پوند/دلارآمریکا دیروز ریزش 0.90% داشت و همچنان با معامله زیر 1.2400 درصبح امروز به کف می رسد(بلومبرگ)، سطحی که آخرین بار در آپریل 2007 مشاهده شد. ریسک خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا پس از رد تقاضای رهبر جدید توری جانسون مبنی بر اینکه مرز گمرکی باید درنظر گرفته نشود، از سوی بروکسل، افزایش پیدا کرد.

در بازار آمریکا، خرده فروشی رشد بهتر از برآورد 0.4% دربرابر 0.2% ماهانه دیروز داشت و کمک کرد تا شاخص ارز اسپات دلارآمریکا در بلومبرگ در سقف یک هفته، صعود کند.

ژروم پاول در سخنرانی خود در فدرال رزرو پاریس تأکید کرد که« فدرال رزرو با دقت ریسک های نزولی رشد آمریکا را زیر نظر دارد» و « تلاش کافی برای حفظ ثبات و تداوم این توسعه» میکند.

نفت برنت دیروز پس از اینکه وزیر امور خارجه آمریکا پمپئو ابراز کرد که ایران خواهان بحث درمورد خرید برنامه موشکیS-400 است، معامله پایین 3.5% داشت (بلومبرگ). تشخیص تنش های تجاری بین آمریکا-چین باعث بیشتر شدن ریزش کالایی در بازار می شود.