اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

تحلیل فاندامنتال:
• سهام جهانی با توجه به درآمدهای شرکتی نامناسب و سخنرانی ترامپ، معامله پایینی دارد.
• فرانک سوئیس و ین ژاپن تقویت می شوند و بازده ده ساله آمریکا با جست و جوی ارزهای امن از سوی سرمایه گذاران، افت دارد.
• پوندانگلیس/دلارآمریکا پس از برگشت ارقام تورم به کف دوسال، روز پرنوسانی داشت.

سهام آمریکا پایین بسته شد همراه با سهام S&P500 که بدترین هفته خود را طی سه هفته گزارش داد پس از مجموعه ای از ارقام جدید درآمدها که سرمایه گذاران را ناامید کرد. این افت به دلیل سخنان ترامپ بود که گفت آمریکا هنوز راه درازی تا پیش از دستیابی به توافق تجاری با چین دارد. سهام آسیا خوب پیش رفت و با وضعیت درآمدها و نگرانی های تجاری بین ژاپن و کره جنوبی، سقوط کرد(تایمز مالی).
بازده ده ساله خزانه داری آمریکا افت داشت، فرانک سوئیس صعود کرد و ین ژاپن تا سقف دوهفته با دنبال کردن ارزهای امن از سوی سرمایه داران، تقویت شد.
پوندانگلیس/دلارآمریکا دیروز روز پرنوسانی داشت ضمن اینکه تا کف دوسال با رقم 1.2382 در صبح سقوط کرد پس از اینکه هردو نامزد رهبری توری ظاهرا موضع خود را درمورد برکسیت سخت تر کردند. هرچند جفت ارزی زیان کمتری داشت و درطول روز معامله بالای 0.5% داشت پس از همخوانی داده تورم این کشور با پیش بینی ها(بلومبرگ).
جانسون گفت که توافق تجاری با آمریکا تا پس از برکسیت شدنی نیست و بحث های پیش بینی شده «سخت» و «قوی» خواهند بود.
فدرال رزرو گزارش «چکیده موقعیت های اقتصادی» یا Beige Book را شب گذشته منتشر کرد و اعلام کرد که فعالیت اقتصادی «همچنان درحال توسعه با سرعت ملایم » است و چشم انداز « رشد نسبی دارد» با وجود نگرانی های بیشمار درمورد اثرات احتمالی منفی درمورد بی ثباتی تجاری(بلومبرگ).
در حوزه داده، نرخ بیکاری استرالیا در رقم 5.2% ثابت ماند که این بسیار بالاتر از برآورد رزرو بانک این کشور از نرخ بیکاری ویژه یا NAIRU بود. دلاراسترالیا/آمریکا معامله نسبتا بالایی داشت و بارکلیز انتظار دارد که (نشست) رزرو بانک استرالیا به ماه اوت جابه جا شود.