اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

تحلیل فاندامنتال:

  • سهام آسیا با پیشی گرفتن نفت تا بشکه ای 30دلار، بالاتر رفت.
  • مقام ارشد فدرال رزرو، ژروم پاول هشدار داد که بهبود اقتصادی کامل ممکن است تاپایان سال 2021 طول بکشد.
  • امروز نشست مجازی دوروزه سازمان جهانی بهداشت با اعضا آغاز می شود.

 

سهام آسیا هفته کاری خود را بالاتر آغاز کرد همراه با معامله بالای 0.7% سهام CSI300 چین و شاخص Nikkei ژاپن بالای 0.5%. این حرکات در پی اخبار خوشبینانه درمورد بازگشایی کسب و کارهای اقتصادهای عمده و صعود بالای بشکه ای 30دلار نفت WTI برای نخستین بار در دوماه است. نفت خام برنت نیز رشد 3.2% تا بشکه ای 33.50 دلار داشت(تایمز مالی).

این حرکت صعودی در بازار سهام باوجود هشدار مقام ارشد فدرال رزرو آمریکا مبنی بر این است که بهبود اقتصادی کامل آمریکا ممکن است تاپایان سال 2021 طول بکشد و بستگی به دردسترس قرارگرفتن واکسن ویروس کرونا دارد. او همچنین افزود مادامیکه زیان های خالص شغلی «چند ماهی» ادامه داشته باشد، اقتصاد، ضمن ممانعت از موج دوم ابتلا به کووید-19، باید در نیمه دوم سال بهبود باثباتی داشته باشد.

ترامپ هفته گذشته ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال 2020 واکسن آماده شود ولی کارشناسان سلامت هشدار دادند که روند ساخت واکسن احتمالا بیشتر طول میکشد.

دولت انگلیس 17هزار نفر را به عنوان تماس گیرنده هایی که امروز آغاز به کار میکنند استخدام کرده است. این گروه نقش مهمی از راهکار « آزمایش، پیگیری و ردیابی» هستند که دولت امیدوار است درزمان بازگشایی مدارس و کسب و کارها از موج دوم ابتلا جلوگیری خواهد کرد. به گفته وزیر کابینه مایکل گاو Michael Gove سیستم تاپایان ماه آماده می شود(تایمز مالی).

سازمان جهانی بهداشت WHO امروز نشست دوروزه مجازی خود را با وزرای بهداشت از 194 عضو سازمان آغاز میکند. اتحادیه اروپا با درخواست اینکه هرگونه واکسنی، باتوجه به افزایش نگرانی ها مبنی بر اینکه برخی دولتها سعی در انحصار عرضه اولیه خواهند داشت، درسطح جهانی در دسترس قرار بگیرد به ارائه راه حل درمورد ویروس کرونا اقدام میکند(بلومبرگ).