اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

 

تحلیل فاندامنتال:

  • سهام آمریکا و آسیا به دنبال نظرات ریاست فدرال رزرو نیویورک، بالا می رود.
  • پوند/دلارآمریکا با توجه به تمایلات مثبت برکسیت، صعود میکند.
  • صعود نفت برنت پس از گزارشی مبنی بر اینکه آمریکا یک هواپیمای بدون سرنشیت ایرانی را در خلیج فارس مورد هدف قرار داد.

 

سهام آمریکا و آسیا دیروز و شبانه به دنبال نظرات ریاست فدرال رزرو نیویورک مبنی بر اینکه« بهتر این است که معیارهای بازدارنده در نظر گرفته شود تا اینکه راه بلایا باز شود» معامله بالایی داشت (تایمز مالی). بازار این نظرات را نشانه احتمالی کاهش بیشتر درنظر گرفت و اکنون 40% احتمال کاهش 50bp در ماه جولای وجود دارد.

پوند/دلارآمریکا دیروز صعود 0.9% داشت و پس از سخنان مذاکره کننده برکسیت در اتحادیه اروپا، بارنیر مبنی بر اینکه خواستار اصلاحیه جایگزین با توجه به مرز گمرکی در توافق خروج بوده است، بالای 1.25معامله شد(بلومبرگ).

هرچند درگزارشات آمده است که گاوک وزیر دادگستری انگلیس آماده کناره  گیری از سمت خود است درحالیکه فیلیپ هاموند و وزیر توسعه بین الملل استوارت همچنان درحال بررسی خروج از کابینه پیش از رسمیت یافتن سمت جانسون به عنوان نخست وزیر انگلیس هستند.

نفت برنت پس از گزارشی مبنی بر اینکه آمریکا یک هواپیمای بدون سرنشیت ایرانی را در تنگه هرمز مورد هدف قرار داد، صعود 2.5% داشت(بلومبرگ).

به گفته ترامپ و در پی تصمیم اردوغان برای خرید سیستم های موشکی S400 از روسیه، او به دنبال تحریم های اقتصادی علیه ترکیه « درحال حاضر» نیست. لیر ترکیه صعود 1% دربرابر دلارآمریکا داشت و جفت ارزی دلارآمریکا/لیرترکیه تا کف 5.6075 درروز معامله شد(بلومبرگ).