اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

تحلیل فاندامنتال:

  • سهام آسیا با گزارش تردیدآمیز رسانه ای که امیدواری ها برای واکسن کووید-19 را کاهش داد، ترکیب شد.
  • CPI انگلیس تا -0.2% ماهانه در ماه آپریل پایین آمد.
  • تمرکز امروز بازار روی سخنرانی ریاست بانک انگلیس، بیلی و گزارشات کمیته بازار آزاد فدرال برای ماه آپریل است.

 

سهام آسیا و همچنین سهام فیوچرز اروپا و آمریکا با گزارشات تردیدآمیز رسانه ای که خوشبینی درمورد واکسن کووید-19 را ضعیف کرد و همچنین نگرانی ها درمورد بازگشت پاندمی برای بهبود (وضعیت) جهانی، بدون هیچ مسیری معامله می شود. گزارشی از وبسایت اخبار پزشکی STAT تردید درمورد نتایج امیدبخش اولیه آزمایش واکسن را باعث شد و بیانگر این بود که این نتایج فاقد جزئیات بودند(رویترز).

جفت پوند/دلارآمریکا روز گذشته در پی گزارش اشتغال نسبتا بهتر از حدانتظار، از زیر 1.2200 تا بالای 1.2296 بالاتر معامله شد. داده امروز صبح CPI انگلیس نشان داد که تورم کاهشی تا -0.2% ماهانه در ماه آپریل داشت- کمی بدتر از برآورد -0.1% ماهانه و خوانش 0.0% ماه گذشته(بلومبرگ).

تمرکز امروز بازار روی سخنرانی ریاست بانک انگلیس برای کمیته خزانه داری در ساعت 14:30 به وقت گرینویچ خواهد بود.

امروز همچنین گزارشات نشست کمیته بازار آزاد فدرال FOMC آمریکا از ماه آپریل را در ساعت 19 به وقت گرینویچ دریافت میکنیم. گفت و گوها پس از این نشست نشان دهنده این بود که سیاستگزاران نگران ریسک های نزولی بودند و خواستارکاهش بیشتر. اگرچه ملاحظات در گزارشات تاریخ گذاری خواهد شد ولی به باور بارکلیز باید به کمیته نشان دهند که در وضعیت مدیریت ریسک باقی مانده اند و آماده تغییر فروارد گایدانس ( سیستم هدایت بی ثباتی در بازارها و مدیریت سیاست پولی) باتوجه به چشم انداز کاملا بی ثبات نیستند.

دلار نیوزلند در پی سخنان ریاست بانک مرکزی این کشور آدرین ار دربرابر دلارآمریکا رشد شبانه داشت. ایشان هرگونه حرکتی را برای زیر صفر بردن نرخ های بهره همچنان بی موقع دانست ضمن بیان اینکه به نظر میرسد این رویکرد اثرگذار، کافی و ازنظر عملیاتی کارآمد باشد(بلومبرگ).