اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

تحلیل فاندامنتال:

  • افت بورس آسیا با تشدید تنش های آمریکا و چین.
  • با افزوده شدن به تمایلات ریسک منفی، داده آمریکا روز گذشته بدتر شد.
  • تمرکز امروز بازار روی داده PMI انگلیس و حوزه اروپا.

 

سهام آسیا به دنبال تشدید تنش های سیاسی بین آمریکا و چین، شبانه پایین تر معامله شد. چین به تلافی بسته شدن کنسولگری اش در هیوستون آمریکا، از این کشور خواست تا کنسولگری خود در چنگدو Chengdu را ببندد. این حرکت، مقابل به مثلی در واکنش به تشدید اقدامات از سوی آمریکا در اوایل هفته بوده است. چین زمان مشخصی برای بسته شدن کنسولگری چنگدو نداده است(تایمز مالی).

در حوزه داده ای، مطالبات اولیه  بیکاری آمریکا در روز گذشته بدتر از میزان برآورد بود. بازارها انتظار رقم k1300 را همسو با عدد هفته گذشته داشتند ولی رقم فعلی جهش غیرمنتظره ای تا 1416k داشت. به باور بارکلیز تأخیر در بازگشت شهر نیویورک برای بازگشایی رستورانها ممکن است باعث این افزایش بوده باشد- این شهر بزرگترین عدد رشد بیکاری را داشت(پژوهش های بارکلیز).

طرح معاملاتی جفت پوند/دلارآمریکا روز گذشته ضمن سقوط در میانه روز پیش از بهبود همه زیان ها، برعکس چهارشنبه بود. صبح امروز ما داده خرده فروشی های انگلیس را دریافت کریدم که بهتر از رقم برآورد شده بود( 13.9% ماهانه دربرابر برآورد 8.3% ماهانه). فروش همچنان افت حدودا 1.6% سال به سال دارد ولی بهتر از انتظار بازار است- برآورد توافقی بازار 5.9% افت سالانه بود(بلومبرگ).

روز گذشته وزیر دارایی انگلیس، ریشی سوناک، دستور بودجه فوق العاده حمایتی دربرابر کرونا را با مبلغ 3.7 میلیارد پوند برای اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز صادر کرد. بسته حمایتی جدید در نتیجه آمار اخیر است که می گوید اسکاتلندی ها از استقلال خود در صورت رأی گیری حمایت می کنند.

تمرکز امروز روی داده اولیه PMI انگلیس و حوزه یورو برای ماه جولای است که به ترتیب در ساعت 9:00 و 9:30 صبح منتشر شد. بارکلیز همسو با برآوردهای بازار انتظار روند افزایشی برای هردو داده مورد نظر را دارد. داده ماه ژوئن نشان دهنده نقصان برای هردو داده انگلیس و اروپا بود( جدای از PMI تولید انگلیس) و در نتیجه اعلامیه این ماه یک اندیکاتور مهم در این مورد است که اقتصادهای هردو منطقه تاچه میزان بهبود داشته اند(بلومبرگ).