اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

تحلیل فاندامنتال:

  • سهام آسیا با توجه به مثبت بودن تمایلات تجاری حرکت نسبتا بالایی دارد.
  • جفت پوند/دلارآمریکا با تقویت رهبری حزب توری در نظرسنجی ها، تحت فشار است.
  • بازارها امروز اعلام نظرسنجی شرکت ارزیابی- پژوهشی بین المللی YouGov را در ساعت 22:00 به وقت گرینویچ دنبال میکنند.

 

سهام آسیا شبانه و با مثبت بودن اخباری از مذاکرات تجاری آمریکا/چین که کمی بیشتر از داده های بسیار ضعیف بوده است، حرکت نسبتا روبه بالایی داشت. به گفته ترامپ هردو کشوربا گفت و گوهایی از سوی دو مذاکره کننده ارشد، طی هفته به توافق اولیه نزدیک هستند. سخنان ایشان همراه بود با داده اقتصادی بهتر از حدبرآورد از هردو کشور- رضایت مصرف کننده در آمریکا افت داشت ضمن اینکه عواید صنعتی طی هشت ماه و با بالاترین سرعت، در چین کاهش پیدا کرد(رویترز).

عواید صنعتی در ماه اکتبر افت 9.9% در قیاس با 5.4% در ماه سپتامبر داشت که نشانه های بیشتری از ضعف اقتصادی در دومین اقتصاد بزرگ جهان است.

جفت پوند/دلارآمریکا دیروز با اعلام نظرسنجی ها که نشان از فاصله بیشتر بین حزب کارگری و محافظه کار انگلیس بود، تحت فشار قرار گرفت. جفت ارزی امروز صبح از 1.2900 تا زیر 1.2840 معامله شد که این پس از دو شمارش آرا بود که نشان از پیروزی ضعیف حزب توری با نمره 7 از 10 و دیگری نمره 11 از 18 بوده است(رویترز).

بازارها امروز منتظر انتشار آرای MRP شرکت YouGov انگلیس در ساعت 22 به وقت گرینویچ هستند. این آرا به تازگی از تکنیک پیشرفته ای استفاده میکند که هدفش ارائه پیش بینی دقیق تر است تا یک نظرسنجی استاندارد- در سال 2017 با یک پیش بینی دقیق اعلام کرد که تراز می رأی اکثریت را از دست می دهد که در آن دوره سایر نظرسنجی ها بیانگر این بودند که حزب محافظه کار(با رهبری ترزا می) برنده میدان است(بلومبرگ).

این سیستم ارزیابی همچنین نمونه بسیار بزرگتری با حدود 50هزار نفر را با هدف شناسایی بسیاری از انواع مختلف رأی دهندگان استفاده میکند( نظرسنجی های عادی بین 1000-2000 نفر استفاده میکنند).

در نقطه ای دیگر، دلاراسترالیا دربرابرهمه ارزهای اصلی، شبانه و پس از اینکه وست پک پیش بینی کرد بانک مرکزی دوبار دیگر حدود ماه ژوئن سال بعد و پیش از QE کاهش نرخ بهره خواهد داشت، افت داشت. نرخ نقدینگی هدف رزرو بانک استرالیا به تازگی رقم 0.75% است.