اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

 

تحلیل فاندامنتال:

  • تمرکز روی بی ثباتی ژئوپولتیک و کووید-19.
  • جمهوری خواهان سنا بسته حمایتی یک تریلیون دلاری آمریکا را اعلام کردند.
  • جفت یورو/لیر ترکیه شبانه تا سقف تمام وقت جدید شکسته شد.

 

نگرانی ها درمورد اثر اقتصادی تداوم شیوع و تشدید تنش ها در روابط ژئوپولتیک آمریکا و چین باعث آشفتگی در دارایی های امن با قیمت دلارآمریکا شده است. بهای طلا تا سقف 1977.31 با توجه به این بی ثباتی شکسته شد( بلومبرگ).

شاخص ارز اسپات دلارآمریکا در بلومبرگ شبانه با معامله زیر 1174.36 پیش از ریتریس بخشی از ضررها تا 1180.00، کف جدید را ساخت.

جفت دلارآمریکا/ین ژاپن همچنان روند نزولی داشت و جفت روز گذشته سقف 106.10 را داشت و ضررها تامیزانی صبح امروز ریتریس شدند.

جمهوری خواهان مجلس سنای آمریکا برنامه 1تریلیون دلاری را در بسته حمایتی کنترل ویروس اعلام کردند که تا حدود دو سوم مزایای بیکاری فوری را کاهش می دهد(تایمز مالی). این بسته همچنین 1200 دلارآمریکا را برای اکثریت شهروندان این کشور و مشاغل حمایتی، مدارس و سایر سازمان های  مطالبه گر مرتبط با ویروس واریز می کند(بلومبرگ).

اتحادیه اروپا طبق گزارشات بلومبرگ، آماده بستن مرزهای بیرونی  دربرابر بسیاری از مسافران تا دستکم دوهفته بیشتر است. به گفته پدرو سانچز گردشگران در بسیاری از بخش های اسپانیایی دربرابر ویروس امن تر خواهند بود تا در انگلیس و امیدوار است که بریتانیا یک بازنگری در برنامه فعلی خود کند(بی بی سی).

در حوزه بازارهای نوظهور، لیر ترکیه دربرابر یورو باتوجه به نگرانی ها درمورد سیاست پولی در ترکیه و خوشبینی حول موضوع برنامه های اتحادیه برای صدور اوراق قرضه مشارکتی جهت تعدیل اثر اقتصادی ویروس ، به کف تمام وقت جدید رسید. جفت یورو/لیر ترکیه صعود جهشی تا سقف 8.2178 درروز گذشته داشت پیش از ریتریس تا حدود 8.1000 و 1% بالاتر در سراسر شد معامله می شود(بلومبرگ).