اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

 

تحلیل فاندامنتال:

  • فدرال رزرو تغییری در نرخ بهره نمی دهد و بورس آمریکا بالاتر می رود.
  • آمار جان باختگان کووید-19 آمریکا به سقف دوماه رسید.
  • ضعف دلارآمریکا همچنان، پیش برنده بازار ارز گروه 10 است.

 

بورس آمریکا ازآنجاکه فدرال رزرو هیچگونه تغییر قابل توجهی در سیاست پولی اعمال نکرد ولی اقدامات رویارویی با ریسک کاهش جهانی دلارآمریکا، ازجمله تمدید سواپ ها با سایر بانکهای مرکزی، را بیشتر کرد بالاتر رفت. فدرال رزرو هشدار داد که بهبود اقتصادی آمریکا ” وابستگی چشمگیری“ به پاندمی کرونا خواهد داشت( تایمز مالی).

به گفته ژروم پاول، بازنگری چهارچوب احتمالا در ”آینده نزدیک“ تکمیل خواهد شد و پژوهش های بارکلیز انتظار دارد که بیانیه در ماه سپتامبر همسو با تغییر در میانگین تورم باشد.

موارد تأیید شده ویروس کرونا در آمریکا تقریبا رشدی تا 5میلیون با بیش از k 150 جان باخته داشت.  آمار مرگ روزانه طی دوماه به بالاترین سطح خود رسید همراه با گزارش افزایش آمار در تگزاس و کالیفرنیا. بنابر گزارشات انتظار این را داریم که بریتانیا اقدامات قرنطینه را درمورد بسیاری از کشورهای اروپایی اعمال کند و از آنها میخواهد تا افراد دارای علائم به جای 7 روز 10 روز ایزوله بمانند( بلومبرگ).

ضعف دلارآمریکا روز گذشته همچنان پیش برنده بازار ارز گروه 10 بود. جفت یورو/دلارآمریکا یک 0.5% دیگر بالا رفت و تا سقف 1.1806 درروز گذشته معامله شد اگرچه پیش از داده اقتصادی اروپا ، سودهای جفت ارزی حذف شد. جفت پوند/دلارآمریکا نیز با شکست شبانه تا 1.3000، 0.5% بالاتر معامله شد پیش از ریتریس سودها تاحدود 1.2950 در صبح امروز( بلومبرگ).