اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

 

تحلیل فاندامنتال:

  • واشینگتن اقدام به افزایش تعرفه ها روی 200 بیلیون دلار واردات چینی تا 25% میکند.
  • حزب حاکم ANC درآفریقای جنوبی، 2% از 75% آرای نوشته و شمارش شده را به دست آورد. پیش بینی می شود آرای سراسری 57.7% باشد.
  • بازارها داده فعالیت اقتصادی انگلیس و CPI آمریکا را که امروز اعلام می شود دنبال میکنند.

 

سهام آمریکا دیروز پایین و دور از کف بازار بسته شد و این پس از گفته ترامپ درمورد توافق با پکن بود که «هنوز ممکن» اعلام شد و این نگرانی های عمده درمورد روابط تجاری را کم میکند. هرچند، مذاکرات برای عبور از مانع، ناکام ماند و آمریکا اقدام به افزایش تعرفه ها روی 200 بیلیون دلار از واردات چینی تا سقف 25% شبانه کرد. سهام آسیا در نتیجه این پیشرفت، ترکیب شد.

در بازار ارز واکنش ها نسبت به تعرفه ها نسبتا صامت بود و اکنون بازارها منتظر این هستند که آیا چین تلافی میکند یا خیر.

پوندانگلیس/دلارآمریکا با ادامه بی ثباتی در موضوع برکسیت، دیروز در محدوده رنج معامله شد. گفت و گوهای بین حزبی همچنان بی نتیجه است و ترزا می به اعضای پارلمان یک وقفه ده روزه پس از انتخابات اتحادیه اروپا در این ماه داده است(تایمز مالی).

تمرکز امروز برای پوندانگلیس/دلارآمریکا روی انتشار داده فعالیت اقتصادی انگلیس در ساعت 9:30 به وقت تابستانی انگلیس(BST) و CPI آمریکا در ساعت 13:30 به وقت BST است.

در حوزه بانک های مرکزی، بانک مرکزی نروژ نرخ کیلدی خود را دررقم 1.00% نگه داشت ضمن تأکید بر قصدش در افزایش دوباره نرخ ها در ژوئن 2019. به باور معامله گران ما، ژوئن برای افزایش نرخ بسیار زودهنگام است با وجود لحن صعودی در نشست دیروز. احتمالا افزایش بعدی نرخ در سپتامبر 2019 باشد.

در بازارهای نوظهور، بنابر کمیسیون مستقل انتخابات، حزب حاکم ANC در آفریقای جنوبی برنده 57.2% از آرا با شمارش 75% ازآرای نوشته شد از انتخابات آفریقای جنوبی در روز گذشته شد. کنسول پژوهش های صنعتی و علمی و سخنگوی دولتی پیش بینی میکنند که حزب حاکم 57.8% از آرا را ازآن خود کند همراه با حزب اپوزوسیون جمهوری خواه آلیانس Alliance با کسب 20.8% آرا(بلومبرگ).