اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

 

تحلیل فاندامنتال:

  • بیشتر سهام جهانی هفته گذشته تحت فشار بود.
  • پوندانگلیس/دلارآمریکا با توجه به پیشرفت اندک در گفت و گوهای بین حزبی، معامله پایینی داشت.
  • یورو/دلارآمریکا پس از داده فراتر از انتظار حوزه یورو، صعود گسترده ای داشت.

 

بیشتر سهام جهانی هفته گذشته با توجه به تشدید تنش ها در روابط چین-آمریکا پس از دوبرابر کردن تعرفه ها روی 200 بیلیون دلار از کالاهای چینی از سوی آمریکا، تحت فشار قرار گرفت. بیشتر اخبار مهم بن بست در پایان هفته را تأیید کردند پس از اینکه کاخ سفید خواستار قول برای تغییرات اساسی در قانون چین شد و معاون نخست وزیر چین صراحتا بیان کرد که آمریکا باید تعرفه های اضافی را حذف کند( رویترز).

در بازار ارز، تقاضا برای ارزهای امن با توجه به تمایلات کلی ریسک گریز افزایش پیدا کرد. ین ژاپن دربرابر دلارآمریکا قوت گرفت درحالیکه یوان چین تا سطوحی که از ماه ژانویه مشاهده نشده بود، ضعیف شد.

بازارها تلافی احتمالی از سوی چین را باتوجه به تهدید وزیر دارایی این کشور برای اعمال «اقدامات متقابل لازم» دنبال میکنند.

پوندانگلیس/دلارآمریکا هفته گذشته باتوجه به روند کند پیشرفت در گفت وگوهای بین حزبی انگلیس، معامله پایینی داشت. این هفته ترزا می گفت و گوهای خود را با اتحادیه اروپا درمورد معامله گمرکی آینده در تلاش برای احیای مذاکرات با حزب کارگری، از سرگرفت.

این وضعیت باتوجه به تماس های جدید درمورد استعفای وی پس از قرار گرفتن حزب محافظه کار طی یک نظرسنجی در مکان چهارم برای انتخابات اتحادیه اروپا  به ترتیب پس از حزب برکسیت، کارگری و Lib Dems، می باشد(تایمز مالی).

یورو/دلارآمریکا هفته گذشته باتوجه به داده فراتر از میزان انتظار حوزه یورو، صعود گسترده ای داشت. این هفته شاهد موعد تصمیم گیری آمریکا درمورد تعرفه های احتمالی برای اتحادیه اروپا هستیم. باوجود انتظار اقتصاددانان برای تمدید موعد مقرر، اعلامیه غیرمنتظره تعرفه احتمالا باعث افت پایدار یورو/دلارآمریکا می شود.

GDP سه ماهه نخست انگلیس روز جمعه منتشر شد که نشان دهنده مقاومت بی سابقه دربرابر معامله خالص است. درحالیکه مخارج بالای دولتی و مصرف پایدار نشان دهنده خوانش سراسری سالم در رقم 0.5% سه ماهه می باشد، بارکلیز معتقد است که کاهش داده ماه مارچ نشان دهنده GDP فلت برای سه ماهه دوم است.