اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

 

تحلیل فاندامنتال:

  • سهام جهانی با توجه به تنش ها در روابط چین-آمریکا، معامله پایینی دارد.
  • در بازار ارز، ین ژاپن دیروز پیش از ریتریس شبانه تقویت شد.
  • پوندانگلیس/دلارآمریکا با توجه به ادامه بی ثباتی برکسیت، تحت فشار است.

 

سهام جهانی دیروز و شبانه با توجه به تنش های بیشتر در روابط تجاری چین-آمریکا همراه با اعلامیه چین درمورد تلافی 25درصدی روی 60بیلیون دلار از کالاهای آمریکایی، افت شدید داشت. هرچند ترامپ بعدا اعلام کرد که گفت و گوهای تجاری « بسیار موفقیت آمیز»  بودند و اینکه  ایشان همتای چینی خود را در نشست گروه 10 در ماه ژوئن دیدار خواهد کرد و این حرکت باعث بهتر شدن تمایلات بازار و درنتیجه افت کمتر از میزان سهام آمریکا، در بازار آسیا شد.

بارکلیز شاهد اعمال تعرفه ها از سوی آمریکا روی واردات چین در گذر زمان به میزان زیاد است، اگرچه نه همه کالاها و انتظار می رود که چین با میزان خودش واکنش نشان دهد.

پژوهشگران ما همچنین معتقداند که تشدید دوباره تنش های تجاری ریسک نزولی را درمورد چشم انداز اقتصادی آمریکا بالا می برد و باعث افزایش احتمال کاهش از سوی فدرال رزرو می شود.

در بازار ارز، ین ژاپن دربرابر دلارآمریکا دیروز در پی پیگیری ارزهای امن از سوی سرمایه گذاران،قوت گرفت ولی بعدا صعودها پس از نظرات ترامپ درمورد مذاکرات تجاری، ریتریس شد. دلاراسترالیا/نیوزلند دیروز درحالیکه یوان چین ضعف بیشتری داشت، تحت فشار قرار گرفت(بلومبرگ).

پوندانگلیس/دلارآمریکا دیروز از سقف 1.3040 به کف 1.2945 سقوط کرد با توجه به ادامه بی ثباتی برکسیت و پیشرفت اندک در گفت و گوهای بین حزبی انگلیس. ساختمان نخست وزیری اعلام کرد که ترزا می با وجود نگرانی ها از سوی سران حزب محافظه کار به گفت و گو ادامه خواهد داد(تایمز مالی).