اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

 

تحلیل فاندامنتال:

  • جهش سهام جهانی با تجدید خوشبینی های تجاری.
  • پوندانگلیس/دلارآمریکا پس از داده کارگری انگلیس تحت فشار است.
  • اعلام چهارمین دور رأی گیری از سوی ترزا می درمورد توافق خروج.

 

سهام جهانی دیروز و شبانه جهش داشت همراه با افزایش بیش از 2% شاخص CSI300 چین با توجه به رویکردهای تجاری مثبت از سوی ترامپ. سهام آسیا پس از داده ضعیف چین، بالا کشیده شد درحالیکه تولید صنعتی، خرده فروشی ها و سرمایه گذاری روند کندی بیش از رقم پیش بینی داشتند که این امیدهایی را برای انگیزش اقتصادی از سوی پکن بیدار میکند(بلومبرگ).

در بازار ارز، دلارآمریکا دربرابر همتایان خود درگروه 10 معامله بالایی داشت همراه با ضعف دلاراسترالیا و نیوزلند.

پوندانگلیس/دلارآمریکا دیروز پس از انتشار داده کارگری انگلیس، معامله پایینی داشت. باوجود افت بیشتر نرخ بیکاری تا رقم 3.8% دربرابر رقم توافقی 3.9%، اشتغال زایی در ماه مارچ با حمایت از این دیدگاه که افزایش وام سه ماهه نخست در ابتدا ناشی از برنامه ریزی احتمالی ناشی از برکسیت می شود، متوقف شد.

بارکلیز انتظار دارد که پس از روند کند ماه مارچ، اشتغال زایی احتمالا با عقب نشینی شرکت ها در موضوع وام به دلیل مسئله برکسیت، افت بیشتری داشته باشد.

در اخبار برکسیت، ترزا می اعلام کرده است در هفته نخست از ماه ژوئن دور چهارم از رأی گیری را برگزار خواهد کرد. ترزا می همچنین در ارتباط با گفت و گوهای پیش رو با رهبر حزب کارگری انگلیس، گفت که دولت طرح تنظیمات گمرکی بیشتر را با اتحادیه اروپا تقدیم کند و به حمایت از حقوق کارگران و حمایت از محیط زیست و رسیدگی به خواسته های کارگران،  توجه بیشتری داشته باشد(تایمز مالی).

بازارها همچنان پیشرفت گفت و گوها در نشست بین حزبی را پیش از انتخابات اتحادیه اروپا، که هفته بعد انجام می شود، دنبال میکنند.