اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

 

تحلیل فاندامنتال:

  • کناره گیری شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن.
  • ترامپ نامزدی حزب جمهوری خواه را پذیرفت.
  • تمرکز امروز بازار روی سخنرانی ریاست بانک انگلیس در سمپوزیوم جکسون هال.

 

بورس آسیا شبانه ترکیب شد همراه با نزول 1.5% شاخص  Nikkei ژاپن درحالیکه سهام هنگ سنگ هنگ کنگ و CSI300 چین به ترتیب بالای 1.7% و 2% معامله شدند. بورس ژاپن در پی گزارشاتی مبنی بر اینکه نخست وزیر این کشور به دلیل وخامت اوضاع جسمی آماده کناره گیری می شود، افت داشت. ایشان نشست خبری را در ساعت 9:00 به وقت گرینویچ برگزار می کند(رویترز).

جفت دلارآمریکا/ین ژاپن به دنبال این اخبار صبح امروز از سقف 106.90 تا زیر 106.20 پایین تر معامله شد(بلومبرگ).

جفت پوند/دلارآمریکا روز گذشته باوجود رشد جهشی در بعدظهر تا 1.3280، تامیزان زیادی معامله سایدویز داشت. هرچند صبح امروز با قدرت بالایی ضمن حرکت تابالای 1.3270، معامله شده است. تمرکز امروز بازار درمورد پوندبریتانیا، سخنرانی ویدئویی ریاست بانک انگلیس، اندرو بیلی، در نشست جکسون هال است. ایشان احتمالا باتوجه به دیدگاه بانک درمورد افزایش تورم پس از اعلام سیاست فدرال رزرو آمریکا از سوی ریاست این سازمان مبنی بر اینکه زمینه پیشروی مدت دار تورم تا تارگت2% را برای جبران افت های کوتاه گذشته فراهم می کند، یک به روز رسانی خواهد داشت( تایمز مالی).

در آخرین شب کنوانسیون ملی جمهوری خواهان، ترامپ رسما نامزدی این حزب را پذیرفت. ایشان در سخنرانی خود ابراز کرد که رقیبش جو بایدن، آشفتگی را برای شهرهای کشورش به ارمغان می آورد و باعث گسترش سوشیالیسم در کشور می شود. ایشان همچنین انتقادها درمورد کنترل پاندمی را رد کرد و ابراز داشت که کشور واکسن این بیماری را تا پایان سال به دست می آورد(تایمز مالی).