اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

تحلیل فاندامنتال:

  • بورس پیش از آغاز سمپوزیوم اقتصادی جکسون هال Jackson Hole در روز پنجشنبه، پایین تر معامله می شود.
  • جفت پوند/ دلارآمریکا روز گذشته معامله بسیار بالایی داشت.
  • آلمان یارانه های حمایت از مشاغل خود را تا پایان سال 2021 افزایش می دهد.

 

بورس آسیا شبانه معامله پایین تری داشت همراه با تمرکز بازارها روی سمپوزیوم اقتصادی جکسون هال که با سخنرانی ریاست فدرال رزرو آمریکا، ژروم پاول درروز پنجشنبه. سهام فیوچرز شاخص آمریکا و اروپا نیز صبح امروز معامله پایین تری داشت(بلومبرگ).

جفت پوند/دلارآمریکا روز گذشته از حدود 1.3060 تا بالای 1.3160 در بعدظهر، پیش از سقوط نسبی شبانه، معامله بسیار بالایی داشت. در حوزه اخبار مربوط به واکسن کرونا، دانشمندان دانشگاه کمبریج موفق به دریافت بودجه از دولت انگلیس برای آغاز آزمایش درمورد واکسن مبتنی بر دی.ان.ای باهدف محافظت دربرابر ویروس های چندگانه کرونا شدند. پژوهشگران درصدد هستند تا فاز نخست این برنامه را در پاییز آغاز کنند(بلومبرگ).

در حوزه اخبار حوزه یورو، آلمان یارانه های حمایت از مشاغل خود را تا پایان سال 2021 افزایش داد. این یارانه ها برای 12 ماه( یک سال) برنامه ریزی شده اند و حجمی از چک های پرداخت دستمزد را پرداخت میکند و این فرصت را به شرکت ها میدهد تا زمانیکه آلمان در تلاش برای بهبود از بحران کرونا است، کارگران خود را نگه دارد.

در حوزه ارزهای کالایی، تولیدکنندگان نفتی آمریکا 310 تجهیزات ساحلی خود را حذف  و با ضربه ای که طوفان لارا Laura به آمریکا وارد کرد،تولید 1.5 میلیون بشکه نفت خام در روز بسته شد. بهای نفت تامیزان زیادی ثبات داشت همراه با افت نفت WTI آمریکا تا زیر 0.25% و معامله فلت نفت خام برنت(رویترز).