تحلیل قیمت طلا: افزایش حبابی طلا/دلار آمریکا به 15 دلار در هر اونس

امروز، کمیته فدرال بازار باز (FOMC) نشست دوروزه ای را برگزار می کند که با سخنان جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، خاتمه خواهد یافت.

انتظار می رود که او با اظهارات امیدبخش و خوش بینی محتاطانه برای بهبود اقتصادی، پیام امیدوارکننده بانک مرکزی را تکمیل کند.

در همین حال، پس از انتشار بیانیه و اعلام تصمیم در مورد نرخ بهره، در زمان نوشتن این گزارش، قیمت طلا با 0.61% افزایش، به 1،744.42 دلار در هر اونس، بالاترین قیمت روز، رسید.

همانطور که انتظار می رفت، با ثابت ماندن هدف در 0.0٪-0.25٪، هیچ تغییری در نرخ بهره روی نداد. نرخ بهره ذخایر مازاد نیز، با 0.10٪، تغییر نکرد.

با این حال، بر خلاف قیمت گذاری بازار نرخ که دلار آمریکا را دگرگون کرده است، نمودار نقطه ای متوسط برای سال 2023، هنوز هیچ افزایشی را نشان نمی دهد.

تحلیلگران در TD Securities توضیح دادند: “این اساساً چارچوب هدف گذاری تورم متوسط فدرال رزرو را تقویت می کند- از آنجا که فدرال رزرو تلاش می کند تا یک دهه تورم زیر هدف را جبران کند، ترس از خروج زودهنگام را کاهش می دهد”.

نکات کلیدی بیانیه

فدرال رزرو تأکید می کند مسیر اقتصاد به میزان قابل توجهی به روند مقابله با گسترش ویروس، شامل پیشرفت در روند واکسیناسیون، بستگی دارد.

بانک فدرال تکرار می کند تا زمانی که تورم برای مدتی، بیش از 2% افزیاش نیابد تا تورم به طور میانگین، 2% در طول زمان باشد و انتظارات تورمی بلند مدت با 2% مهار شود، سیاست سازگارانه خود را حفظ می کند.

بانک فدرال همچنین تأکید می کند که تا زمانی که بازار کار به حداکثر میزان اشتغال برسد و تورم به 2٪ افزایش یابد و از آن نیز فراتر رود، نرخ فعلی بودجه فدرال را حفظ می کند.

بانک فدرال به افزایش خرید اوراق قرضه با حداقل 80 میلیارد دلار در ماه از خزانه و 40 میلیارد دلار در ماه از اوراق قرضه با پشتوانه رهنی (MBS) تا زمان “پیشرفت قابل توجه بیشتر” در حداکثر اهداف اشتغال و ثبات قیمت، ادامه خواهد داد.

بانک فدرال رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سال 2021 را 6.5٪، 3.3٪ در سال 2022، 2.2٪ در سال 2023 تخمین کرده است. پیش بینی بلند مدت متوسط 1.8% است.

همچنین در این بیانیه اعلام شده است که “به دنبال تعدیل در سرعت بهبود، شاخص های فعالیت اقتصادی و اشتغال اخیراً ترقی کرده اند”.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری DMCC دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی DGCX به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام با شماره مجوز c118023194 تحت نظارت نهاد FSC می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو “International Organization of Securities Commissions (IOSCO)” بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی FSC شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت FSC قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر FSC درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021