پی سی ام بروکرز

PCMBROKERS ONLINE SUPPORT
Menu

چشم انداز هفتگی فارکس، جفت ارز دلار نیوزیلند/ دلار آمریکا

تجزیه و تحلیل هفتگی جفت ارز دلار نیوزیلند/ دلار آمریکا شاخص متفاوتی را حاصل می کند. دلار آمریکا با برخورداری از ارزش بالاتر، دلار نیوزیلند را پیش از رویدادهای مهم تحت فشار نگه می دارد.

در طول هفته، جفت ارز دلار نیوزیلند/ دلار آمریکا به نوسانات خود ادامه داد و هنوز نشانه های محکمی از بهبود پس از سقوط در ماه ژوئن گذشته را نشان نمی دهد. با این وجود، این شرکت توانست قیمت خود را بالاتر از سطوحی قرار دهد که هفته گذشته بسته شد، اما هرگز از بالاترین سطح آن هفته فراتر نرفت. این قیمت صعودی ناشی از خبرهای خوب از نیوزلند و تضعیف دلار آمریکا است که عمدتا به موقعیت ضعیف فدرال رزرو نسبت داده می شود.

این ثبات قیمت را می توان به این حقیقت نسبت داد که معامله گران قبلاً آخرین اطلاعات تجاری نیوزلند را بررسی کرده اند. علاوه بر این، تقاضای قوی داخلی و بین المللی که پس از شروع مجدد فعالیت های اقتصادی ایجاد می شود، باعث بهبود شدید وضعیت اقتصادی نیوزلند می شود.

آژانس آمار نیوزلند از رشد بی سابقه صادرات به 6 میلیارد دلار در ماه ژوئن خبر داد. این میزان نسبت به سال گذشته 17 درصد افزایش نشان می دهد. این رشد عمدتا ناشی از صادرات چوب و الوار به دلیل تقاضای بخش ساخت و ساز مسکن در اکثر کشورها بوده است.

علاوه بر این، واردات نشانه های خوبی را نشان می دهد. نیوزلند در ماه ژوئن بیش از 5700 میلیون دلار نیوزلند کالا وارد کرد و مازاد تجاری معادل بیش از 261 میلیون دلار نیوزلند باقی گذاشت.

علاوه بر ماه ژوئن، کل سه ماهه دوم شاهد افزایش صادرات به 17.2 میلیارد دلار نیوزیلند بود. همه این عوامل، همراه با تضعیف دلار آمریکا پس از اعلام فدرال رزرو مبنی بر تغییر نرخ بهره، باعث بهبودی جزئی در اواسط هفته شد. با این حال، این جمعه، با افزایش شاخص دلار به سطح نزدیک به 92.00، جفت ارز NZD /دلار نیوزیلند/ دلار آمریکا روند نزولی خفیفی را آغاز کرد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز دلار نیوزیلند/ دلار آمریکا

این جفت ارز با مارجینی باریک که در نزدیکی محدوده پایینی کانال نوسان داشت، باقی ماند و حتی از میانگین متحرک نمایی 25 و 50 روزه فراتر رفت. این عملکرد روند نزولی را پیش بینی کرد. با این حال، پس از کنفرانس مطبوعاتی فدرال رزرو و انتشار نتایج اقتصادی خوب نیوزلند در سه ماهه دوم، این روند حرکتی معکوس را آغاز کرد. در نتیجه، ارزش دلار نیوزیلند در برابر دلار آمریکا تقویت شد.

با این حال، در آخرین روز هفته، روند دوباره بازگشت داشت. به نظر می رسد که تغییرات اخیر الگویی در حال سقوط را تشکیل می دهد که در آن، ارزش جفت  ارز در بالای شکل باقی می ماند، که روندی رو به بالا را پیش بینی می کند.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x