اخبار اقتصادیتقویم فارکس فکتوری روزانه- پی سی ام بروکرز

 

تحلیل فاندامنتال:

  • سهام آمریکا و آسیا با توجه به گزارشات فدرال رزرو، پایین تر می رود.
  • دلارآمریکا، ضعف اخیر را ریتریس میکند.
  • تنش ژئوپولتیک همچنان روند صعودی دارد.

 

بازار سهام آمریکا و آسیا پس از اینکه فدرال رزرو آمریکا ابراز کرد برنامه فوریتی برای اقدامات غیرمتعارف در حمایت از ثبات بازار ندارد، افت داشت. بارکلیز تأکید میکند که فدرال رزرو هیچ اطلاعات جدیدی را درمورد وضعیت بازنگری چارچوب خود در اختیار نمی گذارد و همچنان متکی بر مسیر بازنگری چارچوب در فدرال در ماه سپتامبر است.

به باور تیم پژوهشی ما خطر فراخوانی بارکلیز این است که  فدرال رزرو در اعلام برنامه فروارد گایدانس ( سیستم هدایت بی ثباتی در بازارها و مدیریت سیاست پولی)  خود و سایر اقدامات اجرایی اش تا پیش از سپتامبر تأخیر داشته باشد.

سرمایه گذاران اکنون روی گزارشات نشست بانک مرکزی اروپا که در ساعت 12:30 به وقت گرینویچ منتشر شد تمرکز دارند. این نشست پیش از تصویب بسته حمایتی 750 میلیارد یورویی برگزار شد.

دلارآمریکا ریتریس شد. شاخص ارز دلارآمریکا در بلومبرگ 0.7% بالاتر تا بالای 1174.00  معامله شد. جفت یورو/دلارآمریکا روز کاری خود را روز گذشته 0.85% پایین تر حدود 1.1840 بست و جفت پوند/دلارآمریکا صبح روز گذشته از سقف 1.3267 تا کف 1.3100 حرکت داشت(بلومبرگ).

در حوزه مسائل ژئوپولتیک بنابر گزارشات ترامپ آماده درخواست از شورای امنیت سازمان ملل متحد در بازگرداندن تحریم های هسته ای درمورد ایران می شود.  ایالات متحده آمریکا همچنین به سه پیمان خود درمورد پوشش استرداد مجرمین و معافیت های مالیاتی هنگ کنگ پایان داد که این امر به تشدید روابط آمریکا و چین انجامید(بلومبرگ).