Menu

تلاش تصفیه خانه های طلای تانزانیا برای افزایش درآمد ناشی از تولید طلا

یک تصفیه خانه جدید طلا که قرار است به بزرگترین واحد تصفیه در تانزانیا تبدیل شود، تولید خود را در جهت تحقق هدف دولت برای فرآوری بیشتر این فلز گرانبها در داخل کشور آغاز کرده است.

تانزانیا، به عنوان چهارمین تولید کننده بزرگ طلا در آفریقا و محل استقرار معادن طلای صنعتی که توسط Barrick، AngloGold Ashanti  و دیگران اداره می شود، در تلاش بوده است استخراج معادن طلای برای امرار معیشت را رسمی کرده و تصفیه خانه هایی را برای به دست آوردن درآمد بیشتری از این بخش ایجاد کند.

سهامدار شرکت معدن کاری دولتی تانزانیا (استامیکو) گفت: “این پالایشگاه در موانزا، شهری در کنار دریاچه ویکتوریا، در حال فرآوری طلا از منابع، شامل معادن سنتی یا صنعتی است.

تخمین زده شده است که حدود 1- تا 1.5 میلیون معدنچی سنتی جزء در تانزانیا مشغول فعالیت باشند، اگرچه تعداد واقعی آنها می تواند بسیار بیشتر باشد. با جهش قیمت ها، استخراج طلا جذابیت بیشتری پیدا کرده است.

ونانس مواسه، مدیر عامل شرکت استامیکو، به صورت تلفنی به خبرنگار رویترز گفت: “منبع عمده طلای خام ما استخراج کنندگان صنعتی، معدن کاران بزرگ و متوسط است. ما از کشورهای همسایه نیز، انتظار واردات طلای خام را داریم.” او مشخص نکرد که از کدام کشورهای دیگر انتظار واردات طلا را دارد.

مواسه گفت که تصفیه خانه فلز گرانبها در موانزا در اولین روز فعالیت خود در 21 آوریل، 47 کیلوگرم طلا را تصفیه کرد و توانایی تصفیه حداکثر 480 کیلوگرم طلا در روز با خلوص 99.99٪ را دارد.

بر اساس بیانیه ای از شرکت استامیکو، دو شرکت روزلا در دوبی و ACME در سنگاپور، با هم 75 درصد از سهام این تصفیه خانه را در اختیار دارند. در این بیانیه، سهم جداگانه هر یک از این شرکت ها مشخص نشده است.

روز پنجشنبه، قیمت لحظه ای طلا به 1764.50 دلار در هر اونس رسید.

مواسه گفت که این تصفیه خانه قصد دارد به معدن کاران صنعتی کمک کند تا طلای بیشتری تولید کرده  و برای وارد کردن بیشتر طلا، با فروشندگان و دلالان دیدار کرده است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری دی ام سی سی دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی دی جی سی ایکس به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام تحت نظارت نهاد اف اس سی می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو سازمان بین المللی آیسکو بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی اف اس سی شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت اف اس سی قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر اف اس سی درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021