پی سی ام بروکرز

PCMBROKERS ONLINE SUPPORT
Menu

تورم و شاخص قیمت مصرف کننده (قسمت 3)

بسیاری از سرمایه گذاران و فدرال رزرو دائماً بر این رقم نظارت می کنند تا از آینده نرخ بهره مطلع شوند. نرخ‌های بهره بسیار مهم هستند، چون علاوه بر تأثیر مستقیم بر میزان ورود سرمایه به کشور، در مورد معاملات حمل و نقل مبتنی بر دلار نیز اطلاعات زیادی فراهم می کنند.

اگر رقم مربوط به تورم بیش از حد انتظار باشد، معامله گران به این صورت تعبیر می کنند که احتمال افزایش نرخ بهره در آینده نزدیک وجود دارد و بنابراین ارز را خریداری می کنند، در حالی که رقمی که پایین تر از حد انتظارات باشد، ممکن است باعث شود تا تا زمانی که بانک مرکزی واقعاً تصمیمی اتخاذ کند، معامله گران در انتظار بمانند.

به دلیل ماهیت تفاسیر مختلف، اساساً، معامله با تغییر منفی در شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) بسیار دشوارتر از تغییر مثبت است. افزایش قابل ملاحظه ای در شاخص قیمت مصرف کننده به روند صعودی چشمگیری در قیمت ها منجر می شود، اما کاهش شاخص لزوماً به ایجاد روند نزول منجر نمی شود.

شاخص قیمت مصرف کننده تورم را در سطح خرده فروشی (مصرف کنندگان) ارزیابی می کند، در حالی که شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) تورم را در سطح عمده فروشی (تولیدکنندگان) ارزیابی می کند.

در ایالات متحده، ارقام مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ماهی یک بار اعلام می شوند. هنگامی که این ارقام اعلام می شوند (تقریباً در وسط هر ماه)، داده های ماه قبل را منعکس می کنند.

این شاخص به صورت ماهانه در اروپا، انگلستان، کانادا و ژاپن نیز منتشر می شود. بسیاری از کشورهای دیگر این داده ها را فقط به صورت فصلی منتشر می کنند.

با گذراندن دروس مربوط به تحلیل فاندامنتال، ارتباط متقابل هر یک از این زمینه ها بیش از پیش آشکار می شود. هنگام مرور سایر دروس، این مسئله را در نظر داشته باشید تا بتوانید تصویر کاملی به دست آورید.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x