Menu

توزیع ارز دیجیتال چین با استفاده از سیستمی دولایه

بانک خلق چین (PBOC) اولین ارز دیجیتال مبتنی بر بلاکچین را که توسط بانک مرکزی کنترل می شود، عرضه کرده است. بر اساس گزارش ها، انجام این پروژه هفت سال به طول انجامیده است.

یوان دیجیتال یک ارز مجازی تحت حمایت دولت است که برای ردیابی تمام جریانات پولی طراحی شده است. برای مثال، FXStreet گزارش داد که دولت از جزئیات کامل در مورد آنچه کسی خریداری کرده اطلاع خواهد داشت. این ارز از سیستم مالی جهانی، که در آن، دلار آمریکا غالب است، جدا خواهد شد.

CNBC گزارش داد که هدف اصلی دستیابی به کنترل متمرکزتر و جایگزینی مقداری از پول نقد و سکه در گردش است. این ارز به عنوان راهی سریعتر و ارزان برای انجام معاملات داخلی و بین المللی نیز عرضه می شود.

هزاران نفر از مردم با یک سیستم قرعه کشی انتخاب شده اند تا به آنها اجازه داده شود تا یوان دیجیتال خود را با استفاده از یک برنامه، از طریق وال استریت ژورنال در فروشگاه های آنلاین و آفلاین هزینه کنند.

گفته می شود غول های غذا و نوشیدنی، از جمله استارباکس و مک دونالد، به سرعت برای پذیرش ارز جدید در بازارهای چین اقدام کردند.

چین دومین کشور و اولین اقتصاد بزرگ است که ارز دیجیتال را عرضه می کند. به گزارش بلومبرگ، اولین بار بانک مرکزی باهاما این نوع ارز را عرضه کرده است.

توزیع یوان دیجیتال شامل سیستمی دو لایه است. CNBC گزارش داد که این مبلغ در بانک های تجاری توزیع می شود، که مسئولیت رساندن ارز به دست مصرف کنندگان را بر عهده خواهند داشت.

بانک خلق چین همچنین اعلام کرد که ساختار دو لایه می تواند “از اخلال در امور مالی در بخش مالی” جلوگیری کند، چون بانک مرکزی در رقابت با بانک های تجاری نخواهد بود.

ارز مجازی در فضای مجازی توزیع می شود. این ارز روی یک کارت یا از طریق تلفن همراه در دسترس است. هزینه کردن آن نیاز به اتصال به اینترنت ندارد.

حمایت از یوان دیجیتال مورد تأیید همه نیست، چون برخی از ناظران فکر می کنند که این ارز می تواند آینده دلار آمریکا را تهدید کند.

جان لیپسکی، کارمند سابق صندوق بین المللی پول، به ژورنال گفت: “هر چیزی که دلار را تهدید کند، مسئله امنیت ملی است. در مقاله ای که به توصیف یوآن دیجیتال پرداخته بود، گفته شده که “این ارز در دراز مدت دلار را تهدید می کند”، و “بازتابی از پولی است که می تواند ستون قدرت آمریکا را متزلزل کند.”

آیا این به این معنی است که دلار دیجیتال هم در راه خواهد بود؟

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، چنین می اندیشد و به کنگره گفت که در صدد صدور مجوز است. او گفت: این پروژه اکنون “پروژه ای با اولویت بالا” است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری دی ام سی سی دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی دی جی سی ایکس به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام تحت نظارت نهاد اف اس سی می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو سازمان بین المللی آیسکو بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی اف اس سی شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت اف اس سی قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر اف اس سی درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021