جفری گوندلاخ، میلیاردر بزرگ، و “سلطان اوراق قرضه” می گوید بیت کوین “دارایی محرک” است و او نسبت به طلا چندان خوش‌بین نیست

جف گوندلاچ، “سلطان اوراق قرضه”، در توئیت اخیر خود گفته است که نسبت به طلا چندان خوش بین نیست و بیت کوین را “دارایی محرک” نامید، که نشان می دهد با وجود تزرق جریان پولی به سیستم مالی برای کمک به جبران خسارات ناشی از شیوع بیماری، ارزش رمزارزها افزایش یافته است.

او در حساب توئیتری خود نوشت: “من نسبت به دلار بدبین و نسبت به  طلا خوش بین هستم، اما برای بیش از شش ماه، در مورد هر دو پیش بینی خاصی ندارم. مایعات زیادی مه در یک قیف ریخته شود، باعث ایجاد سیلاب می شود. بیت کوین ممکن است دارایی محرک باشد. شباهتی به طلا ندارد.”

رئیس DoubleLine Capital LP در ماه های اخیر بیت کوین را به دلیل “عرضه قابل توجه و تقاضای پویا” ستایش کرده است، اما نسبت به قیمت شدیداً فزاینده آن نیز انتقاد کرده است. در 11 ژانویه، او به CNBC گفت كه پس از آن که ارزش بیت کوین از  23000 دلار فراتر رفت، نسبت به آن پیش بینی خاصی نداشته است.

او گفت: “من اینجا بیت کوین را دوست ندارم، چیزهایی را که مانند آن تنها یک مبنا دارند، دوست ندارم.”

پس از اظهارنظرهای او در ماه ژانویه، قیمت بیت کوین بیش از دو برابر شده و برای اولین بار در روز چهارشنبه از مرز 52000 دلار عبور کرده است. در سال 2021، ارزش این رمزارز حدود 80٪ افزایش یافته است. در همین بازه زمانی، ارزش طلا 6٪ افت کرده است.

نظرات گوندلاچ نشان می دهد که به تدریج، سرمایه گذاران بیشتری بیت کوین را به عنوان ذخیره ارزش و هِج معقول در برابر تورم در نظر می گیرند. از نظر تاریخی، طلا هِج تورم برای سرمایه گذاران بوده است، اما علاقه مندان به رمزارزها چنین استدلال می کنند که عرضه محدود بیت کوین این ارز را به هِجی قوی تر از طلا تبدیل می کند.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری DMCC دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی DGCX به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام با شماره مجوز c118023194 تحت نظارت نهاد FSC می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو “International Organization of Securities Commissions (IOSCO)” بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی FSC شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت FSC قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر FSC درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021