دلیل افزایش واردات طلا به هند در ماه مارس

داده های مقدماتی تجارت ماه مارس، که در اول آوریل توسط دولت منتشر شد، حاکی از آن است که واردات طلا به بیش از 10 میلیارد دلار رسیده است، که جهشی بزرگ در مقایسه با سال گذشته می باشد.

اطلاعات اولیه ارائه شده در بیانیه مطبوعاتی نشان داد که:

  • واردات کلی: 40.12 میلیارد دلار
  • واردات غیرنفتی: 37.95 میلیارد دلار
  • واردات غیرنفتی، به جز طلا (طلا، نقره و فلزات گرانبها): 27.01 میلیارد دلار

این آمار نشان می دهد که واردات طلا، نقره و فلزات گرانبها برای ماه مارس 10.94 میلیارد دلار بوده است. این داده ها نشان می دهد که واردات طلا به تنهایی 7.17 میلیارد دلار یا 584٪ نسبت به یک سال قبل افزایش داشته است. در مارس 2020، واردات طلا 2.8 میلیارد دلار بود.

به گفته سوماسوندارام، مدیر عامل شورای جهانی طلا، این افزایش می تواند عوامل مختلفی را از تأثیر پایه تا تأثیر قبل از جشنواره منعکس کند.

او گفت: “به این دلیل است که قیمت طلا کاهش یافته است. علاوه بر این، یک ماه قبل از جشنواره Akshaya Tritiya، ما شاهد افزایش واردات طلا هستیم، چون جواهرسازان شروع به ذخیره سازی و تولید می کنند. با این حال، این ارقام باید با دقت بررسی شوند، چون شامل واردات ناخالص طلا می شوند. آینده نشان خواهد داد که چه مقدار از آن برای صادرات بیشتر بوده است. برای مثال، ممکن است دلیل این افزایش واردات، بهبود وضعیت بازار دبی با پیشرفت روند واکسیناسیون باشد.”

از ابتدای سال 2021، قیمت های محلی طلا در بورس کالا (MCX) حدود 13٪ کاهش یافته است. سابیاساچی رِی، مدیر اجرایی شورای ارتقای صادرات جواهرات و سنگ های قیمتی گفت: “در حالی که بخشی از این افزایش ناشی از تأثیر پایه است، بازار داخلی جواهرات بسیار خوب عمل می کند. قیمت طلا با کاهش خارق العاده ای روبرو شده و مشتریان و سرمایه گذاران فرصتی را مشاهده می کنند، چون ممکن است قیمت های فعلی پایدار نمانند. بازارها نیز با تمام نیرو دوباره بازگشته اند و عروسی های پنهان طی سال گذشته، اکنون سرانجام برگزار می شود.”

به گفته رِی، در یک سال عادی، هند حدود 700-800 تن طلا وارد می کند، اما محموله های ماهانه براساس فصل متفاوت است. او اضافه کرد: “کاهش عوارض طلا توسط دولت زیاد نیست، اما به همسان سازی عوارض با سایر کشورها کمک کرده است و این کار ممکن است به قاچاق کمتر و واردات رسمی بیشتر این فلز منجر شود.”

در بودجه اتحادیه، دولت عوارض واردات طلا و نقره را از 12.5٪ به 7.5٪ کاهش داد، اما 2.5٪  مالیات را اعمال کرد.

هنوز اطلاعات مربوط به واردات ماهانه گیج کننده است. رویترز به نقل از یک منبع دولتی که نامش فاش نشده، اعلام کرد که در ماه مارس، هند 160 تن طلا وارد کرده است.

آنانتا پادمانابان، رئیس شورای جواهرات و سنگ های قیمتی گفت: “متوسط واردات طلا در یک ماه حدود 60-70 تن است و ممکن است در طول فصل برگزاری جشنواره ها به 90 تن برسد. به همین ترتیب، واردات طلا در ماه گذشته واقعاً گیج کننده است. یک دلیل احتمالی می تواند انبار کردن با پیش بینی یک فصل قوی باشد و واردات در ماه آوریل ممکن است دوباره باعث عادی سازی شرایط شود.”

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری DMCC دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی DGCX به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام با شماره مجوز c118023194 تحت نظارت نهاد FSC می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو “International Organization of Securities Commissions (IOSCO)” بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی FSC شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت FSC قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر FSC درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021