Menu

روند تقاضا برای طلا در سه ماهه اول سال 2021

تقاضا برای طلا در سه ماهه اول به 815.7 تن رسید. با ادامه روند بهبود اقتصاد جهانی، تقویت تقاضای مصرف کننده تأثیر روند خروجی صندوق قابل معامله (ETF) را کاهش داد.

تقاضا برای طلا در سه ماهه اول (به استثنای فرابورس) 815.7 تن بود، تقریبا برابر با سه ماهه چهارم سال 2020، اما در مقایسه با سه ماهه اول سال 2020، 23٪ کاهش داشت.

در حالی که متوسط قیمت طلا در سه ماهه اول، 13٪ بالاتر از سال گذشته بود، بهای آن 4٪ نسبت به سه ماهه مشابه در سال گذشته کاهش یافت. فرصت خرید با قیمت های پایین تر، نسبت به بالاترین میزان مشاهده شده در سال گذشته، تقاضای مصرف کننده را افزایش داد، به خصوص که بسیاری از بازارها در میان اجرای محدودیت های کرونایی مجددا رونق یافته و بهبود اقتصادی باعث ارتقای شاخص ها می شوند.

تقاضای 477.4 تن برای جواهرات 52٪ نسبت به سال گذشته بیشتر بود. 27.5 میلیارد دلار هزینه برای جواهرات بالاترین میزان برای سه ماهه اول، از سه ماهه اول سال 2013 تاکنون بوده است.

سرمایه گذاری در سکه و شمش به میزان 339.5 تن (36٪ نسبت به سال گذشته) بالاتر رفت و انتظارات از ایجاد فشارهای تورمی نیز افزایش یافت.

رشد تقاضای مصرف کننده با خروج شدید از صندوق های قابل معامله با پشتوانه طلا (ETF های طلا) جبران شد، که در سه ماهه اول، 177.9 از دست داد، چون نرخ های بهره بالاتر و روند نزولی قیمت رویکرد سرمایه گذاران را تحت تأثیر قرار داد.

در سه ماهه اول، ثبت سطوح سالم خرید خالص توسط بانک های مرکزی ادامه داشت: ذخایر رسمی طلای جهانی تا 95.5 تن رشد کرد که 23٪ کمتراز سال گذشته، اما 20٪ بیشتر از سه ماهه مشابه در سال گذشته بود.

با بهبود ضریب اطمینان مصرف کننده، طلای مورد استفاده در فناوری در سه ماهه اول، 11٪ رشد داشت. تقاضای 81.2 تن کمی بالاتر از میانگین سه ماهه پنج ساله، یعنی 80.9 تن، بود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری دی ام سی سی دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی دی جی سی ایکس به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام تحت نظارت نهاد اف اس سی می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو سازمان بین المللی آیسکو بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی اف اس سی شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت اف اس سی قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر اف اس سی درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021