Menu

ریزش ناگهانی بهای طلا با افزایش بازدهی ایالات متحده

ثبت رکوردهای جدید برای پالادیوم

با افزایش بازده خزنه داری ایالات متحده، روز پنجشنبه، طلا بیش از 1% سقوط کرد، در حالی که کمبود عرضه باعث شد تا پالادیوم رکوردهای جدیدی را ثبت کند و به سطح 3000 دلار برسد.

شاخص قیمت لحظه ای طلا، پس از رسیدن به پایین ترین سطح از 15 آوریل و رسیدن به 1755.81 دلار، با 0.7٪ کاهش، به 1768.26 دلار در هر اونس رسید. ارزش معاملات آتی طلای ایالات متحده با 0.3٪ کاهش، به 1768.3 دلار رسید.

جیم ویکوف، تحلیلگر ارشد، گفت: “افزایش بازده اوراق قرضه و خطرپذیری باعث کاهش ارزش این فلز امن می شود”.

“ما همچنان شاهد روند صعودی در یک روند افزایشی کوتاه مدت قیمت بر اساس نموداری روزانه هستیم. با این حال، روند صعودی قیمت اکنون به خطر افتاده است. اگر در هفته آینده یا بعد از آن، قیمت ها نتوانند به بالای 1800 دلار برسند، آنگاه احتمالا، مجددا کاهش خواهند یافت.”

 با پیشنهاد جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، مبنی بر ارائه تریلیون ها دلار در هزینه جدید و انتشار داده هایی که حاکی از تسریع رشد اقتصادی ایالات متحده در سه ماهه اول است، معیار بازده 10 ساله به بالاترین سطح در بیش از دو هفته گذشته افزایش یافت.

بازده بالاتر باعث افزایش فرصت برای نگهداری شمش بدون بازده می شود.

فلز پالادیوم به بالاترین قیمت 29981.99 دلار در هر اونس رسید، و آخرین بار، قیمت آن با 0.6٪ افزایش، به 2994.79 دلار رسید.

بارت میلک، کارشناس استراتژی کالاها گفت: “محرک اصلی همچنان در سیستم کمبود زیادی دارد … پالادیوم با کسری مداوم پیش خواهد رفت، و انتظار داریم که جهان به طور قابل قبولی به سمت اقتصاد پررونق تر حرکت کند.”

انتظارات برای کسری بیشتر، که در اثر جاری شدن سیل در بزرگترین تامین کننده معادن Nornickel تشدید می شود، قیمت پالادیوم را در سال جاری 20 درصد افزایش داده است.

راس نورمن، تحلیلگر مستقل، گفت: “ممکن است پیدا كردن 3000 دلار پالادیوم را از نظر فنی یك چالش در نظر بگیرید، چون ممكن است در این سطوح سفارشات فروش وجود داشته باشد.”

هر اونس پلاتین با 2٪ کاهش، به 1،195.34 دلار و نقره نیز با 0.7٪ کاهش، به 25.98 دلار رسید.

یک دیدگاه

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری دی ام سی سی دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی دی جی سی ایکس به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام تحت نظارت نهاد اف اس سی می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو سازمان بین المللی آیسکو بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی اف اس سی شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت اف اس سی قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر اف اس سی درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021