پی سی ام بروکرز

PCMBROKERS ONLINE SUPPORT
Menu

ساعات فعالیت بازار فارکس

با توجه به ماهیت جهانی تجارت ارز، این بازار به صورت شبانه روزی و 24 ساعته باز است. تریدرها باید در مورد زمان هایی که بازارهای اصلی فعال هستند و همینطور درباره چگونگی استفاده از این زمان ها در معاملات خود اطلاعاتی داشته باشند.

به عنوان قاعده ای کلی، یک ارز خاص معمولاً زمانی فعال می شود که آن بازار خاص باز باشد. به عنوان مثال، پوند انگلیس و جفت ارزهای مرتبط با آن، در حالی که 24 ساعت در روز فعال و قابل معامله هستند، در ساعاتی که بازار لندن باز است، بیشترین فعالیت را دارند و بیشتر مورد معامله قرار می گیرند. در همین حال، ین ژاپن و جفت ارزهای مرتبط با آن در طول روز کاری توکیو بیشتر مورد معامله قرار می گیرند.

ساعات کار بازارهای عمده ارز به شرح زیر است:

  • لندن- 3 صبح تا 1 ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (حدود 35% از کل حجم معاملات فارکس)
  • نیویورک- 8 صبح تا 5 بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (حدود 20% از کل حجم معاملات فارکس)
  • سیدنی- 5 بعد از ظهر تا 2 صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (حدود 4% از کل حجم معاملات فارکس)
  • توکیو- 7 بعد از ظهر تا 4 صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (حدود 6% از کل حجم معاملات فارکس)

از اطلاعات فوق می توان به روش های مختلف استفاده کرد. هرچه معاملات بیشتری در طول یک زمان معین (همه چیز مساوی باشد) انجام شود، اسپرد قیمت عرضه/ تقاضا محدودتر خواهد بود. نقدینگی بیشتر به اسپرد کمتر منجر می شود.

همچنین، بین ساعات 8 تا 11 صبح به وقت منطقه زمانی شرقی ایالات متحده، دو بازار بزرگ (لندن و نیویورک) حدود 3 ساعت با یکدیگر همپوشانی دارند. این دوره بازه زمانی کلیدی برای معامله گران است. به خاطر داشته باشید که هر روز معاملاتی با روزهای دیگر متفاوت خواهد بود و هیچ تضمینی وجود ندارد که در این بازه زمانی، شرایط انجام معاملاتی باورنکردنی، به صورتی منظم فراهم شود. با این حال، با باز شدن و انجام همزمان معاملات در بازارهای لندن و نیویورک، بیشتر فرصت های معاملاتی خود را نشان می دهند.

در حالی که بین ساعات معاملاتی بازارهای توکیو و سیدنی نیز همپوشانی داریم، اما به دلیل پایین تر بودن حجم کلی معاملات، به اندازه ساعات مشترک فعالیت بین بازارهای لندن و نیویورک قابل توجه نیست.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x