سقوط طلای گرانبها با افزایش بازدهی و ارزش طلا

روز پنجشنبه، پس از آن که جروم پاول اعلام کرد که اقدامی عاجل برای مقابله با افزایش ارزش بازده اوراق بهادار انجام نمی دهد و این مسئله باعث افزایش ارزش دلار و بازده خزانه داری ایالات متحده شد، ارزش طلا به پایین سطح در 9 ماه گذشته رسید.

قیمت نقدی طلا با 0.9% کاهش به 1695.26 دلار در هر اونس رسید و برای اولین بار از ماه ژوئن 2020، به زیر سطح 1700 دلار سقوط کرد.

معاملات آتی طلای ایالات متحده با 0.9% کاهش به 1700.7 دلار رسید. سوکی کوپر، تحلیلگر استاندارد چارترد (Standard Chartered)، گفت: “به دنبال افزایش ناگهانی بازده واقعی پس از اظهارات پاول، رئیس فدرال رزرو، قیمت طلا بار دیگر تحت فشار قرار گرفت.”

“قیمت ها به زیر 1700 دلار در هر اونس رسیده و در حال رسیدن به سطح حمایت بعدی 1،689 دلار در هر اونس هستند، هر چند طلا از نظر تکنیکال، با قیمتی بالاتر فروخته می شود.”

افزایش اخیر بازدهی آمریکا با افزایش هزینه فرصت نگهداری شمش های غیر بازده باعث کاهش جذابیت طلا به عنوان یک هِج تورمی شده است.

در همین حال، ارزش دلار به اوج خود از دسامبر سال 2020 رسید.

فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار در Blue Line Futures در شیکاگو، گفت: به احتمال زیاد ارزش طلا از این سطح هم پایین تر می آید.

استریبل اضافه کرد: “انحلال صندوق قابل معامله (ETF) نیز بسیار قوی است. افراد زیادی هستند که آن را در این سطوح بالاتر خریداری کرده اند. آنها سرانجام دچار زیان می شوند.”

چهارشنبه، دارایی های SPDR Gold Trust، بزرگترین صندوق معاملات ارزی با پشتوانه طلا در جهان، به کمترین میزان خود از ماه مه سال 2020 سقوط کرد.

انتظار می رود پنجشنبه سنای ایالات متحده پس از توافق برای حذف تدریجی پرداخت به آمریکایی های با درآمد بالاتر، بحث و گفتگو درباره بسته حمایتی رئیس جمهور جو بایدن، با ارزش 1.9 تریلیون دلار برای مقابله با خسارات ناشی از همه گیری بیماری را آغاز کند.

در همین حال، داده ها نشان داد که تعداد آمریکایی هایی که برای دریافت مزایای بیکاری ثبت نام کرده اند، هفته گذشته افزایش یافته است.

قیمت نقره با افت 3.2 درصدی، به 25.24 دلار در هر اونس رسید، در حالی که پالادیوم با 0.3٪ کاهش، به 2346.19 دلار رسید. پلاتین با 3.7 درصد کاهش، به 1112.49 دلار رسید.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری DMCC دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی DGCX به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام با شماره مجوز c118023194 تحت نظارت نهاد FSC می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو “International Organization of Securities Commissions (IOSCO)” بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی FSC شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت FSC قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر FSC درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021