Menu

طلا در مقابل بیت کوین: بسته های تشویقی دوران همه گیری بیماری عامل افزایش رقابت

بر اساس اطلاعات حاصل از منابع مربوط به بازار رمزارزها، بیت کوین به عنوان یک سرمایه گذاری ارزشمند برای مقابله با طلا جایگاه خود را به دست آورده است، چون مانند طلا، به عنوان هِجی در برابر کاهش ارزش پول و نوسانات در نظر گرفته می شود.

کارشناسان طلا این ادعاها را ردّ می کنند. شورای جهانی طلا، با هدف رشد میزان و تداوم تقاضا برای این فلز زرد، چنین استدلال می کند که طلا، “دارایی جاری با کیفیت بالا”، با منابع تأمین متنوع تر و مالکیتی با تمرکز کمتر، عملی تر است. به هر حال، بیش از 2000 سال است که این فلز به عنوان وسیله ای برای مبادله استفاده می شود.

در سناریوی تورم گسترده قیمت دارایی، طلا ممکن است به عنوان مکمل رمزارز تازه وارد در نظر گرفته شود. شورای جهانی طلا (WGC) چنین استدلال می کند: “بیت کوین نمی تواند نقش طلا را در مجموعه اوراق بهادار بر عهده می گیرد… افزودن بیت کوین به اوراق بهادار، احتمالاً به عنوان روشی برای کنترل نوسانات اضافی، ممکن است سهم بیشتری را برای طلا تضمین کند”.

اما این رقابت به وضوح وجود دارد. و اگر بانک های مرکزی شروع به بررسی جدی بیت کوین به عنوان ابزاری برای توسعه نسخه های دیجیتالی ارزهای ملی کنند، یک نکته مهم ممکن است مطرح شود.

جون دین، مدیرعامل Trovio، یک مرکز تجارت کالاهای دیجیتال مستقر در استرالیا، در مصاحبه ای گفت: “بزرگترین مانع طلا در کوتاه مدت بیت کوین است.”

“این ارز به عنوان جایگزینی برای طلا، یک کلاس دارایی یا کالای در حال ظهور دیده می شود:  در سال 2020، تقاضا برای طلا از بازارهای جواهرات و بانک مرکزی به میزان زیادی کاهش یافت، اگرچه ممکن است در سال جاری، این روند تغییر کند.”

جان میر از واسطه فلزات SP Angel گفت: “طلا میدان را به بیت کوین واگذار کرده است، چون سرمایه های سرمایه گذاران به سمت رمزارزها در معاملات حرکت می کنند.”

“بیت کوین تنوع بیشتری را فراهم می کند. با وجودی که ما نمی بینیم که طلا به عنوان یک هِج ضد تورمی جذابیت خود را از دست بدهد، اما مجبور است جریانات جدید سرمایه را با بیت کوین تقسیم کند و ممکن است دوباره به روزهایی برگردد که سرمایه های بیشتری را به سمت خود جذب می کرد.”

یک دیدگاه

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری دی ام سی سی دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی دی جی سی ایکس به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام تحت نظارت نهاد اف اس سی می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو سازمان بین المللی آیسکو بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی اف اس سی شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت اف اس سی قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر اف اس سی درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021