فروش زیر قیمت طلا توسط بخش اوراق قرضه بانک CCB International برای خرید بیت‌کوین

مارک جولی گفت که با وجودی که شرکت مدیریت دارایی، مستقر در هنگ کنگ، متعلق به بانک سازندگی چین است، که غولی در تحریم بیت‌کوین، محسوب می شود، یک سوم طلای خود را برای خرید بیت کوین فروخت. به گفته مارک جولی، مدیر بخش اوراق بهادار شرکت مدیریت دارایی CCB International، سرمایه گذاران باید در مقابل دارایی های طلای خود، بیت کوین را خریداری کنند.

جالب اینجا است که بیت کوین در چین غیرقانونی است و بخش اوراق بهادار CCB International متعلق به بانک سازندگی چین است، که یکی از “چهار بانک بزرگ” چین و جزء 10 بانک برتر جهان است. با این حال، رمزارزها در هنگ کنگ قانونی هستند.

در مصاحبه ای با CNBC که در تاریخ 18 ژانویه منتشر شد، جولی با بیان این که در سال آینده، دلار تورم قابل ملاحظه ای را تجربه خواهد کرد، اظهار داشت که بیت کوین بر تمام اوراق بهادار تاثیر گذاشته است. در پاسخ به این سئوال که سرمایه گذاران باید چه مقدار به بیت کوین اختصاص دهند، جولی پاسخ داد:

“ما معمولا 15٪ به طلا تخصیص می دهیم، بیت کوین وارد می شود و جایگزین بخشی از طلای تخصیص داده شده می شود. من آن را معادل 5٪ تعیین کردم.”

جولی با بیان این که “نسبت به طلا، اهمیت کمتری برای بیت کوین قائل است”، خاطرنشان کرد که “ویژگی های آن با طلا تفاوت دارد.” او افزود:

“من متخصص نیستم، اما بیت کوین نوعی دارایی است که در حال حاضر، در میان اوراق بهادار، به طور گسترده ای، طرفدار پیدا کرده است.”

قبل از صحبت در مورد بیت کوین، جولی همچنین خاطرنشان کرد که انتظار تورم برای دلار ایالات متحده که تحت تأثیر بازار اوراق قرضه است، تا حدود 2٪ افزایش یافته است. با این حال، او انتظار دارد تورم امسال “متوسط” باشد و هشدار می دهد که “ممکن است در سال 2022، این تورم شدت بیشتری داشته باشد.”

او گفت، این مسئله به نوبه خود ممکن است برای کالاهایی مثل طلا و بیت کوین خوب باشد.

جولی گفت: “احتمال وقوع تورم ارتباط زیادی با قیمت كالاها دارد و اگر شاهد افزایش قیمتی در كالاها باشیم، احتمال وقوع تورم بالا می رود و بازده اوراق نیز افزایش می یابد. “تورم واقعی در واقع متوسط است، اما احتمال وقوع تورم در سال جاری می تواند مسئله بسیار مهمی باشد.”

بیل میلر، سرمایه گذار و مدیر صندوق و نیکوکار، نیز در اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرد که تورم احتمالاً افزایش ارزش بیت کوین را به دنبال خواهد داشت. او گفت:

“اگر تورم افزایش یابد، یا حتی اگر این گونه نباشد، و شرکت های بیشتری تصمیم بگیرند که مقدار کمی از موجودی نقدی خود را به جای پول نقد به بیت کوین تبدیل کنند، آنگاه جریان نسبی فعلی بیت کوین به سیل تبدیل می شود.”

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری DMCC دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی DGCX به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام با شماره مجوز c118023194 تحت نظارت نهاد FSC می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو “International Organization of Securities Commissions (IOSCO)” بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی FSC شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت FSC قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر FSC درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021