فروش طلای ترکیه با بروز بحران ارزی

اطلاعات جدید نشان می دهد که در ماه فوریه، با درگیر شدن پو ترکیه با بحران اقتصادی، این کشور حدود 11.7 میلیون تن طلا فروخته است.

در حالی که بانک های مرکزی در ماه فوریه، خریداران نهایی فلزات گرانبها بودند، بر اساس گزارش شورای جهانی، ترکیه روند صعودی را در پیش گرفت و 11.7 تن طلا فروخت.

کریشان گوپول، مدیر اطلاعات بازار در شورای جهانی طلا، گفت: “بانک های مرکزی در ماه فوریه، مجدداً برای خرید طلا اقدام می کنند.”

“خرید از هند، ازبکستان، قزاقستان و کلمبیا بیشتر از فروش قابل توجه طلا توسط ترکیه بود. انتظار ما همچنان این است که در سال 2021، بانک‌های مرکزی  خریدار محض باشند، اما چشم انداز فعلی تقاضای بانک مرکزی کاملا متعادل می ماند.”

در این هفته، ارزش لیر ترکیه دوباره در حال کاهش بود، چون تورم سالانه در این کشور به بالاترین سطح در دو سال گذشته نزدیک شد.

داده های روز دوشنبه نشان داد که تورم سالانه در ماه مارس به بالاتر از 16 درصد رسیده است که این میزان با پیش بینی 5 درصدی بانک مرکزی فاصله دارد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، در کمتر از دو سال، چهار رئیس بانک را برکنار کرد و این به اعتماد سرمایه گذاران آسیب رساند.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری DMCC دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی DGCX به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام با شماره مجوز c118023194 تحت نظارت نهاد FSC می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو “International Organization of Securities Commissions (IOSCO)” بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی FSC شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت FSC قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر FSC درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021