Menu

قیمت طلا: سطوح کلیدی مربوط به بیانیه کمیته فدرال بازار باز

قیمت طلا برای دومین روز متوالی نزولی بوده است و همه نگاه‌ها به تصمیم نرخ بهره فدرال رزرو و بیانیه کمیته فدرال بازار باز (FOMC) معطوف شده است. علاوه بر این، بازار نسبت به افزایش بازده خزانه داری آمریکا واکنش نشان می دهد.

تصمیم گیری فدرال رزرو در مورد نرخ بهره

پیش بینی می شود بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد. با این حال، در میان نگرانی های مربوط به تورم، سرمایه گذاران توجه بیشتری به لحن فدرال رزرو خواهند داشت.

سرمایه گذاران مشاهده خواهند کرد که آیا بیانیه کمیته فدرال بازار باز (FOMC) تأیید می کند که سرعت بهبود اقتصاد ایالات متحده سریعتر از حد انتظار است. این کشور یک سری داده های اقتصادی قوی، شامل خرده فروشی، نرخ اشتغال و شروع پروژه های ساخت و ساز را ثبت کرده است.

در عین حال، قیمت کالاها، شامل محصولات کشاورزی و الوار، در بالاترین سطح قرار دارند. به همین ترتیب، دستورالعمل های فدرال رزرو در مورد تورم در ذهن کسانی است که به دنبال خرید طلا هستند. رئیس بانک اعلام کرده است که تورم مورد انتظار موقتی خواهد بود و تضمین کننده سیاست پولی آن نیست. علاوه بر این، هرگونه اشاره به کاهش خرید اوراق قرضه در قیمت طلا تأثیر خواهد داشت.

روز چهارشنبه، دلار آمریکا با 0.17 درصد افزایش، به 91.04 رسید. این واکنشی به افزایش بازده 10 ساله اوراق قرضه ایالات متحده است که از دلار حمایت می کند. بازده در حال حاضر 1.64 است، در حالی که در ابتدای هفته، 1.55 بود.

چشم انداز تکنیکال قیمت طلا

پیش از تصمیم گیری فدرال رزرو در مورد نرخ بهره، قیمت طلا برای دومین روز متوالی در حال کاهش است. در زمان نوشتن این گزارش، این فلز گرانبها با 0.66 درصد کاهش، به 944/94 با شاخص قدرت نسبی 34 رسیده است. در یک نمودار 4 ساعته، طلا زیر میانگین متحرک فزاینده 25 و 50 روزه معامله می شود.

با در نظر گرفتن تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره و بیانیه کمیته فدرال بازار باز (FOMC)، چشم انداز نسبتاً خنثی است. نشان دادن لحنی سهل گیرانه از سوی این کمیته باعث روند صعودی این فلز زرد خواهد شد.

یک دیدگاه

  • طلا برای رسد قیمت باید ۱۷۹۵ بشکنه. از طرفی دیگر در صورت شکست ساپورت ۱۷۶۴ دلار انتظار افت قیمت وجود دارد.

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری دی ام سی سی دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی دی جی سی ایکس به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام تحت نظارت نهاد اف اس سی می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو سازمان بین المللی آیسکو بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی اف اس سی شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت اف اس سی قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر اف اس سی درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021