مزایای راهبردی طلا

چرا سرمایه گذاران به طلا متمایل شده اند؟

طلا به دلیل ماهیت دوگانه خود هم به عنوان کالایی مصرفی و هم یک دارایی برای سرمایه‌گذاری، گزینه منحصر به فردی برای سرمایه گذاری محسوب می شود. این بدان معناست که این فلز می تواند تنوع موثری را در دوره های آشفتگی مالی ایجاد کند و در عین حال، از افزایش تقاضای جواهرات و فناوری در دوره های رشد اقتصادی سود ببرد.

روشی مؤثر برای جلوگیری از زیان سرمایه

بر خلاف سهام، طلا در دوره های آشفتگی مالی گذشته عملکرد خوبی داشته و به عنوان یک تنوع دهنده و منبع نقدینگی عمل کرده است.

از آنجا که طلا یک منبع کمیاب با ارزش است که به اعتبار دارنده آن بستگی ندارد، برای هزاران سال ارزش خود را حفظ کرده است. طلا به سرمایه گذاران کمک می کند ریسک هایی را که سایر دارایی های مالی به همراه دارند، مدیریت کنند و نقشی کلیدی در ایجاد یک دارایی متعادل و با ثبات تر ایفا می کند.

اما در حالی که بیشتر دارایی ها تمایل دارند که همبستگی خود را با سهام در دوره هایی با عدم اطمینان زیاد در بازار افزایش دهند و اغلب، به دنبال هم سقوط می کنند، قیمت طلا در همین دوره ها معمولاً افزایش یافته است.

گزینه ای انعطاف پذیر و در دسترس

تصور طلا به عنوان یک دارایی سنگین و بی حرکت با واقعیت های امروز بازار طلا سازگار نیست. طلا آزادانه جریان می یابد و بیش از 180 میلیارد دلار از آن در طول روز معامله می شود که این رقم بسیار بیشتر از سایر دارایی های مالی عمده است.

به دلیل نقدینگی آن، طلا هم در زمان رشد و هم رکود مفید است و اگر سرمایه گذاران دارایی های نقدینگی دارند که فروش آنها دشوار است، هنوز هم می توانند از طلا برای تأمین فوری نیازهای خود استفاده کنند.

  • از سال 1971، بازده طلا مشابه سهام بوده و عملکرد بهتری نسبت به اوراق بهادار داشته است.
  • در 20 سال گذشته، طلا از اکثر گروه های عمده دارایی بهتر عمل کرده است.
  • در 20 سال گذشته، تقاضای سرمایه گذاری جهانی طلا به طور متوسط سالانه 15 درصد افزایش یافته است.

طلا از طریق ماهیت دوگانه خود به عنوان کالای مصرفی و سرمایه گذاری، در طول تاریخ، ارزش خود را حفظ کرده است. بر خلاف ارزهای بی پشتوانه، طلا قابل چاپ نیست، فقط استخراج می شود – این مسئله به خوبی توضیح می دهد که چرا این فلز به طور مداوم، بهتر از همه ارزهای اصلی بی پشتوانه عمل کرده است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری DMCC دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی DGCX به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام با شماره مجوز c118023194 تحت نظارت نهاد FSC می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو “International Organization of Securities Commissions (IOSCO)” بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی FSC شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت FSC قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر FSC درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021