پی سی ام بروکرز

PCMBROKERS ONLINE SUPPORT
Menu

مزایای فارکس (قسمت 4)

تفاوت مهم دیگر بین بازار فارکس و بازار سهام در این است که در بازار اول، دسترسی برابر به اطلاعات وجود دارد. معامله گران خبره بازارهای سهام از دانش خود در مورد اطلاعات داخلی، یعنی اطلاعاتی که قبل از بقیه مردم به دست می آورند، سود می برند.

این ویژگی به آنها برتری فوق العاده ای نسبت به دیگران می دهد، چون آنها می دانند در زمان مناسب، چه چیزی را بخرند و چه چیزی را بفروشند. در مقابل، بازار ارز به همه این امکان را می دهد که اطلاعات یکسانی را همزمان داشته باشند. برای به دست آوردن اطلاعات به روز، تماشای اخبار ، خواندن روزنامه یا جستجو در اینترنت کافی است.

در بازار فارکس، می توان در بازارهایی که روندی صعودی دارند و همچنین در بازارهایی که در حال سقوط هستند، سود به دست آورد. از آنجا که معاملات ارزی متقارن هستند، یک معامله گر به طور همزمان، همیشه در موقعیت خرید در مورد یک ارز  و در موقعیت فروش در مورد ارزی دیگر است.

هنگامی که سرمایه گذار انتظار دارد ارزش ارز کاهش یابد و آن را بفروشد، به آن موقعیت فروش می گویند. از این رو، معامله گران این امکان را دارند که هم در بازارهای صعودی فارکس و هم در بازارهای نزولی آن سود کنند.

دلیل این مسئله این است که هنگام فروش ارزها هیچ محدودیتی ندارید، امکانی که در بازار سهام وجود ندارد. هنگام معامله در بازار سهام ایالات متحده، ایجاد یک موقعیت فروش بسیار دشوار است، چون این قانون افزایش فروش کوتاه مدت را تنظیم می کند. این بدان معناست که اوراق بهادار باید به قیمتی یکسان یا بیشتر از قیمتی فروخته شود که آخرین معامله قبلی در آن انجام شده بود.

یکی دیگر از مزایای تجارت فارکس این است که نرم افزار کارآمد برای انجام معاملات در دسترس اکثر کارگزاران است. تعداد کمی از کارگزاری ها دارای نرم افزار اجرایی با OCO هستند. کارگزاری های فارکس ارزش زیادی برای عملکرد قائل هستند، چون کاری که انجام آن آسان تر است، می تواند با فرکانس بالاتری انجام شود.

آخرین نکته مهم این است که باید توجه داشت که ارزها تمایل به اتخاذ روندی خاص دارند. دلیل این مسئله این است که عوامل کلان، بانک های مرکزی و سیاست های مالی دولتها هنوز بر ارزها تأثیر می گذارند. به همین دلیل است که در مقایسه با سایر بازارها، تمایل عادی بیشتری به اتخاذ روندی خاص دارند.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
لطفا نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.x
()
x