پی سی ام بروکرز

PCMBROKERS ONLINE SUPPORT
Menu

نرخ های سود (قسمت 1)

تحلیل فاندامنتال

در کنار تجزیه و تحلیل تکنیکال، تجزیه و تحلیل فاندامنتال چیزی است که اکثر معامله گران برای تجزیه و تحلیل معاملات خود به دنبال آن هستند.

نرخ های سود

اگر تنها یک عامل موثر بر بازار ارز وجود داشته باشد، آن عامل نرخ بهره است. بانک مرکزی یک کشور یا گروه اقتصادی نرخ بهره را بر واحد پول خود تعیین می کند. آنها این نرخ ها را در جهت رونق تجارت و حفظ کنترل تورم تنظیم می کنند.

با کاهش اعتبار، کاهش نرخ بهره باعث توسعه اقتصادی می شود. با بالاتر رفتن “هزینه پول”، نرخ های بالاتر بهره توسعه اقتصادی را به تاخیر می اندازد. تغییرات نرخ بهره نیز می تواند بر ارزش یک ارز تأثیر زیادی بگذارد، که بعداً در مورد آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

پیروی از تصمیمات مربوط به نرخ بهره برای کمیته فدرال بازار باز (FOMC)، که نرخ وجوه فدرال رزرو را تعیین می کند، هنگام معامله دلار آمریکا بسیار مهم است. هنگامی که فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش می دهد، بازدهی ارائه شده توسط دارایی های وابسته به دلار بیشتر است. این مسئله باعث می شود تا به طور کلی معامله گران و سرمایه گذاران بیشتری جذب شوند.

اگر نرخ بهره کاهش یابد، این بدان معناست که بازدهی ارائه شده توسط دارایی های وابسته به دلار کمتر است، که به سرمایه گذاران انگیزه کمتری برای سرمایه گذاری در دلار می دهد. با این حال، تنها خود نرخ مهم نیست.

آنچه برای تصمیمات کمیته فدرال بازار باز بسیار اهمیت دارد، لحنی است که در بیانیه مربوط به  تصمیمات این کمیته استفاده شده است. در واقع، اغلب در زمان اعلام تصمیم، تصمیم قبلاً در بازار لحاظ شده است. اگر تصمیم همان تصمیمی بود که انتظار می رفت، فقط نوسانات جزئی مشاهده می شود.

از طرف دیگر، بیانیه مربوط به آن، کلمه به کلمه برای یافتن علائم مربوط به آن چه فدرال رزرو در جلسه بعدی انجام می دهد، تجزیه و تحلیل می شود. به یاد داشته باشید، تصمیم گیری در مورد نرخ بهره به خودی خود کمتر از انتظارات برای تغییرات نرخ بهره در آینده اهمیت دارد.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x