پی سی ام بروکرز

PCMBROKERS ONLINE SUPPORT
Menu

نرخ های سود (قسمت 3)

با افزایش نرخ سود، یک کشور همچنین می تواند تمایل سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در آن کشور را افزایش دهد. این منطق مشابه با منطق هر سرمایه گذاری است: سرمایه گذار به دنبال بالاترین بازده ممکن است.

با افزایش نرخ سود، بازدهی که در دسترس کسانی است که در آن کشور سرمایه گذاری می کنند، افزایش می یابد. در نتیجه، تقاضا برای آن ارز افزایش می یابد، چون سرمایه گذاران در جایی که نرخ سود بالاتر است، سرمایه گذاری می کنند.

کشورهایی که بالاترین بازده سرمایه گذاری را از طریق نرخ سود بالا، رشد اقتصادی و رشد در بازارهای مالی داخلی ارائه می دهند، بیشترین سرمایه خارجی را جذب می کنند. اگر بازار سهام یک کشور خوب کار می کند و نرخ سود بالایی را ارائه می دهند، احتمالاً سرمایه گذاران خارجی سرمایه های خود را به آن کشور منتقل می کنند. این مسئله تقاضا برای ارز آن کشور را افزایش می دهد و باعث می شود ارزش آن ارز افزایش یابد.

پول همیشه بازدهی را دنبال می کند. اگر کشوری نرخ سود خود را افزایش دهد، شاهد افزایش علاقه بین المللی به این ارز نیز خواهیم بود. به تازگی، بانک ذخایر استرالیا (RBA) نرخ سود را برای دلار استرالیا 25 واحد افزایش داده و به 3.25% رسانده است. دلار استرالیا قبلاً در برابر سایر ارزها قوی بود و این حرکت تنها به تقویت بیشتر آن کمک می کند. در نتیجه، جفت ارزهایی مانند دلار استرالیا/ دلار آمریکا، دلار استرالیا/  ین ژاپن، و پوند/ دلار استرالیا این قدرت را منعکس کرده اند. در مقابل، اگر بانک مرکزی یک کشور نرخ سود را کاهش دهد، شاهد خروج سرمایه از آن واحد پولی خواهیم بود.

برخی از ویژگی های بانک های مرکزی عبارت هستند از:

  • آنها به ذخایر عظیم سرمایه دسترسی دارند.
  • آنها اهداف اقتصادی خاصی دارند.
  • آنها عرضه پول و نرخ سود را تنظیم می کنند.
  • آنها نرخ وام های یک شبه را برای تغییر نرخ سود پرداختی به پول داخلی خود تعیین می کنند.
  • آنها اوراق بهادار دولتی را خرید و فروش می کنند تا عرضه پول را افزایش یا کاهش دهند.
  • آنها گاهی ارز داخلی خود را در بازار آزاد خرید و فروش می کنند تا بر نرخ ارز تأثیر بگذارند.
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x