پی سی ام بروکرز

PCMBROKERS ONLINE SUPPORT
Menu

نرخ های سود (قسمت 4)

روشن است که نرخ های سود و تغییرات آنها می تواند تأثیر زیادی بر جریان سرمایه ای که یک کشور تجربه می کند، داشته باشند.

اجازه دهید نمایی کلی از مفهوم جریان سرمایه و برخی تفاوتهای بین جریان مثبت و منفی سرمایه به شما ارائه دهیم.

جریان های سرمایه نشان دهنده پول ارسال شده از خارج از کشور به منظور سرمایه گذاری در بازارهای کشور است.

جریان‌های سرمایه مقدار خالص ارز را که برای سرمایه گذاری خریداری یا فروخته می شود، ارزیابی می کند. مفهوم کلیدی در پشت جریان سرمایه تراز است. به عنوان مثال، یک کشور می تواند جریان سرمایه مثبت یا منفی داشته باشد.

تراز مثبت جریان سرمایه به این معنا است که سرمایه هایی که از منابع خارجی به کشور وارد می شوند، بیشتر از سرمایه هایی است که از آن کشور برای منابع خارجی، خارج می شوند.

از آنجا که جریان ورودی سرمایه برای هر کشوری بیشتر از جریان خروجی است، تقاضای طبیعی برای پول بیشتری از آن کشور وجود دارد. این تقاضا باعث افزایش ارزش آن ارز می شود، چون یک سرمایه گذار خارجی باید ارز خود را در محلی که پول خود را سپرده گذاری می کند، به پول داخلی تبدیل کند.

تراز منفی جریان سرمایه نشان می دهد که سرمایه هایی که از یک کشور برای منابع خارجی خارج می شوند، بیشتر از سرمایه هایی است که از منابع خارجی به کشور وارد می شود.

وقتی جریان سرمایه منفی باشد، تقاضای کمتری برای پول آن کشور وجود دارد که باعث می شود ارزش آن پول از بین برود. دلیل این مسئله این است که سرمایه گذار باید ارز محلی خود را بفروشد تا ارز داخلی را در جایی که پول خود را سپرده گذاری می کند، خریداری کند.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x