پیش بینی جفت ارز دلار آمریکا/دلار کانادا، 18 تا 22 ژانویه 2021

تمرکز بانک کانادا بر تورم

هفته گذشته، معاملات جفت ارز دلار آمریکا/دلار کانادا سود ناچیزی داشت. در هفته آینده، هفت رویداد، شامل تصمیم گیری بانك كانادا در مورد نرخ بهره، را در پیش رو داریم. در اینجا، به چشم اندازی از رویدادهای برجسته و تجزیه و تحلیل تکنیکال به روز شده ای برای دلار آمریکا/دلار کانادا اشاره می کنیم.

در ایالات متحده، تورم اقلام غیرخوراکی از 0.2٪ به 0.4٪  افزایش یافت. این بالاترین میزان در 4 ماه گذشته بود و نشان دهد که تورم، در درازمدت، در حال افزایش است. پاوِل، رئیس فدرال رزرو، با بیان این که اکنون زمان بحث در مورد سیاست های تطبیقی نیست، بر موضع سهل‌گیرانه فدرال رزرو تأکید کرد. پاول همچنین متعهد شد که پیش از کاهش برنامه گسترده تسهیل کمّی خود، به بازارها از قبل اطلاع رسانی کند. این هفته با ارقام ناامیدکننده خرده فروشی برای ماه دسامبر به پایان رسید. ارقام مربوط به کالاهای کلی به 0.7-% رسید؛ این رقم در ماه گذشته 1.1-% برآورد شده بود. شاخص خرده فروشی کالاهای غیرخوراکی از -0.9٪ به 1.4-٪ کاهش یافت که پایین ترین سطح از ماه آوریل بود.

نمودار روزانه دلار آمریکا/دلار کانادا با حدود مقاومت و حمایت روی آن.

  1. شاخص ساخت و ساز: دوشنبه، 16:45. شاخص ساخت و ساز رو به افزایش بوده است و از 215 هزار، به 246 هزار در ماه نوامبر صعود کرده است. آیا این افزایش ناگهانی در ماه دسامبر نیز ادامه خواهد داشت؟
  2. خرید اوراق بهادار خارجی: دوشنبه، 17:00. اوراق بهادار خارجی در ماه اکتبر، به 6.92 میلیارد دلار کانادا افزایش یافت، که بالاتر از برآورد قبلی، اما بسیار کمتر از تخمین 10.05 میلیارد دلاری بود. در آینده، داده های مربوط به ماه نوامبر را دریافت خواهیم کرد.
  3. فروش محصولات کارخانه ای: سه شنبه، 17:00. فروش محصولات کارخانه ای از 1.5% به 0.3٪ در ماه اکتبر کاهش یافت. آیا در ماه نوامبر شاهد بهبود وضعیت آن خواهیم بود؟
  4. گزارش تورم: چهارشنبه، 17:00. شاخص قیمت مصرف کننده کالاهای کلی از 0.4% به 0.1% در ماه نوامبر کاهش یافت. شاخص قیمت مصرف  کننده اصلاح شده، که اقلام بی ثبات و متغیر را در نظر نمی گیرد،ثابت بوده و به 1.7% در ماه نوامبر رسیده است. اکنون منتظر انتشار ارقام مربوط به ماه دسامبر هستیم.
  5. تصمیم گیری بانک کانادا در مورد نرخ بهره: چهارشنبه، 18:30. نرخ بهره بانک کانادا در سطح پایین 0.25% باقی می ماند. به دلیل وخیم تر شدن وضعیت گسترش ویروس کرونا، صحبت هایی در مورد کاهش ناگهانی نرخ بهره در این هفته مطرح شده است. با این حال، احتمال انجام چنین حرکت بنیادی پایین است.
  6. تغییرات اشتغال غیرکشاورزی پردازش داده های خودکار (ADP): پنجشنبه، 17:00. پس از سه کاهش متوالی، این شاخص با سود 40.8 هزار نفری در ماه نوامبر وارد محدوده مثبت شد. آیا سود دیگری را در برآوردهای بعدی خواهیم دید؟
  7. شاخص خرده فروشی: جمعه، 17:00. شاخص خرده فروشی از 1.1% به 0.4% در ماه نوامبر سقوط کرد. همین مسئله در مورد برآورد مربوط به کالاهای غیرخوراکی روی داد که از 1.0% به 0.0% تنزل داشت. اکنون منتظر انتشار داده های مربوط به ما دسامبر هستیم.

حدود تکنیکال از بالا به پایین:

با سطح حمایت 1.3046 آغاز می کنیم.

در ابتدای دسامبر، که جفت ارز دلار آمریکا/دلار کانادا شروع به کاهش کرد، 1.2933 به سطح مقاومت تغییر موضع داد.

بعدی 1.2833 است.

در حال حاضر، 1.2768 (ذکر شده در هفته قبل) حد مقاومت است.

1.2669 اولین سطح حمایت است.

بعدی 1.2578 است.

1.2505 از عدد گرد 1.2500 حفاظت می کند.

در حال حاضر، 1.2291 سطح حمایت نهایی است.

چشم انداز روشنی در مورد جفت ارز دلار آمریکا/دلار کانادا مشاهده نمی شود

با وجود برخی از داده های ضعیف ایالات متحده در هفته گذشته،  در سال جدید، ارزش دلار آمریکا همچنان روبه افزایش است و این روند صعودی می تواند این هفته ادامه داشته باشد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری DMCC دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی DGCX به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام با شماره مجوز c118023194 تحت نظارت نهاد FSC می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو “International Organization of Securities Commissions (IOSCO)” بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی FSC شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت FSC قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر FSC درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021