Menu

پیش بینی جفت ارز دلار آمریکا/ دلار کانادا 19-23 آوریل 2021- آیا بانک کانادا تسهیلات کمّی را کاهش خواهد داد؟

هفته گذشته، جفت ارز دلار آمریکا/ دلار کانادا تغییرات چندانی نداشت. در هفته آینده، چهار رویداد اقتصادی کانادا، شامل تصمیم گیری در مورد نرخ بانك كانادا، در پیش داریم. در اینجا، به چشم اندازی از رویدادهای برجسته و تجزیه و تحلیل تکنیکال به روز شده ای برای  دلار آمریکا/ دلار کانادا اشاره می کنیم.

نظرسنجی سه ماهه چشم انداز تجاری بانک کانادا نشان می دهد که رویکرد تجاری همچنان رو به بهبود است. شرکت ها عدم اطمینان کمتری را نسبت به بیماری همه گیر کووید-19 و افزایش تقاضا از سطوح پایین را گزارش کردند. همچنان، روند بهبود متغیر است.

فروش کارخانه ای در ماه فوریه با افت 1.6 درصدی روبرو شد. گزارش اشتغال پردازش خودکار داده ها (ADP) با 634.8 هزار شغل جدید در ماه مارس، افزایش یافت.

در ایالات متحده، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه مارس افزایش یافت، اما دلار آمریکا واکنشی نشان نداد. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) کل کالاها از 0.4% به 0.6% و شاخص   قیمت مصرف کننده (CPI) کالاهای غیرخوراکی از 0.1 به 0.3 افزایش یافت. شاخص خرده فروشی در ماه مارس افزایش یافت- خرده فروشی کل کالاها 9.8٪ بود و برآورد مربوط به کالاهای غیرخوراکی 8.4٪ افزایش یافت، که بسیار بالاتر از پیش بینی بود.

  1. شاخص آغاز ساخت و ساز مسکن: دوشنبه، 15:45. شروع مسکن در ماه فوریه از 282 هزار به 246 هزار کاهش یافت. اتفاق نظر مربوط به ماه مارس 254 هزار است.
  2. اعلام بودجه: دوشنبه. دولت جاستین ترودو اولین بودجه خود را طی دو سال منتشر می کند. انتظار می رود دولت برای تقویت بهبود اقتصادی متعهد به هزینه کردن ده ها میلیارد دلار شود، زیرا دولت احتمالا به انتخابات امسال چشم دوخته است.
  3. گزارش تورم کانادا: چهارشنبه، 17:00. روند بهبودی در حال پیشرفت است، اما شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) بسیار پایین تر از هدف 2% بانک کانادا است. اکنون، منتظر انتشار گزارش تورم کل کالاها و کالاهای غیرخوراکی برای ماه مارس هستیم.
  4. تصمیم گیری در مورد نرخ بانک کانادا: چهارشنبه، 18:30. با بهبود چشم انداز اقتصادی سریعتر از آنچه پیش بینی می شود، بانک کانادا می تواند کاهش تسهیلات کمّی را در جلسه آینده اعلام کند. در این صورت، بانک کانادا اولین بانک مرکزی گروه G-7 خواهد بود که از زمان شیوع بیماری کووید-19 سیاست های سختگیرانه تری را اعمال کرده است.

نمودار روزانه جفت ارز دلار آمریکا/ دلار کانادا با حدود حمایت و مقاومت روی آن:

حدود تکنیکال از بالا به پایین:

با سطح مقاومت 1.2744 آغاز می کنیم.

در پایان ماه مارس، 1.2640 تجربه شد.

بعدی 1.2555 (ذکر شده در هفته قبل) است.

1.2345 اولین سطح حمایت است.

در حال حاضر، 1.2181 حد نهایی است.

چشم انداز روشنی در مورد جفت ارز دلار آمریکا/ دلار کانادا پیش بینی می شود

اقتصاد کانادا در حال تثبیت جایگاه خود است و تعداد اشتغال همچنان تحت تأثیر قرار می گیرد. اگر بانک کانادا در جلسه این هفته پیام سختگیرانه ای را به بازار بفرستد، دلار کانادا می تواند جایگاه خوبی پیدا کند.

یک دیدگاه

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری دی ام سی سی دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی دی جی سی ایکس به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام تحت نظارت نهاد اف اس سی می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو سازمان بین المللی آیسکو بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی اف اس سی شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت اف اس سی قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر اف اس سی درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021