پیش بینی جفت ارز پوند/دلار آمریکا 8 تا 12 فوریه- کاهش نگرانی ها در مورد نرخ های منفی توسط بانک انگلیس

هفته گذشته، جفت ارز پوند/ دلار آمریکا افزایش ناچیزی داشت. در هفته پیش رو، شاهد چهار رویداد، شامل تولید ناخالص داخلی (GDP) خواهیم بود. در اینجا، به چشم اندازی از رویدادهای برجسته و تجزیه و تحلیل تکنیکال به روز شده‌ای برای پوند/دلار آمریکا اشاره می کنیم.

انتشار ارقام بالا در زمینه اشتغال در انگلیس در اوایل هفته گذشته، باعث افزایش جزئی ارزش استرلینگ شد. رشد دستمزدها از 2.7٪ به 3.6٪ افزایش یافت. میزان بیکاری تنها 7 هزار افزایش داشت که بسیار کمتر از برآورد 47.5 هزار بود. نرخ بیکاری از 4.9 به 5.0 درصد رسید که بالاترین میزان از ماه مارس 2016 بوده است.

شاخص مدیران خرید (PMI) تولید انگلیس از 54.7 به 54.1 کاهش یافت. با این حال، میزان برآورد بالاتر از سطح 50 خنثی بود، که نشان دهنده رشد است. شاخص مدیران خرید (PMI) خدمات به شدت کاهش یافت و از 49.4 به 39.5 رسید. این رکود شدید ناشی از اجرای محدودیت های شدید کرونایی است. شاخص مدیران خرید (PMI) ساخت و ساز برای اولین بار از ماه مِی با برآورد 49.2 در محدوده رکود قرار گرفت. این میزان کمتر از تخمین 53.0 بوده است.

بانک انگلیس در جلسه سیاست های خود نرخ بهره و تسهیلات کمّی (QE) را حفظ کرد. بِیلی، رئیس بانک انگلیس به بازارها اطمینان داد که با وجودی که این بانک به بانک ها گفت که آماده چنین سناریویی باشند، برنامه ای برای ارائه نرخ سود منفی ندارد.

در ایالات متحده، شاخص مدیران خرید تولید ISM از 60.7 به 58.7 کاهش یافت. با این حال، با باقی ماندن بخش تولید به عنوان نقطه عطفی در اقتصاد ایالات متحده، این رقم حاکی از گسترش شدید است. بخش خدمات برای هشتمین ماه متوالی رشد کرد، و شاخص مدیران خرید خدمات ISM از 57.2 به 58.7 رسید. این میزان بالاترین برآورد از ماه فوریه 2019 بوده است.

اشتغال غیرکشاورزی ایالات متحده با افزایش ناچیز 49 هزار ناامید کننده بود که حتی به پیش بینی 85 هزار هم نرسید. رشد دستمزدها از 0.8% به 0.2٪ کاهش داشت. خبرهای بهتری از نرخ بیکاری منتشر شد که بر اساس آن، نرخ بیکاری از 6.7٪ به 6.3٪ کاهش یافت که کمترین میزان از ماه مارس است.

نمودار روزانه پوند/ دلار آمریکا با حدود حمایت و مقاومت روی آن.

  1. نظارت خرده فروشی کنسرسیوم خرده فروشی انگلیس (BRC): سه شنبه، 03:31. خرده فروشی در فروشگاه های کنسرسیوم خرده فروشی انگلیس (BRC) در ماه دسامبر از 7.7٪ به 4.8٪ کاهش یافت. آیا در ماه ژانویه شاهد رونق دوباره ای خواهیم بود؟
  2. تراز قیمت مسکن موسسه سلطنتی ارزیابان مجاز (RICS): چهارشنبه. این شاخص در ماه های اخیر بهبود چشمگیری نشان داده و حاکی از تقویت بازار مسکن است. برآورد پیش رو این است که 60٪ از ارزیابان املاک از افزایش قیمت مسکن خبر می دهند.
  3. تولید ناخالص داخلی موقتی: جمعه، 10:30. پس از نوسانات عظیم محصولات نهایی ناخالص (GFP) در دو سه ماهه گذشته، پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی (GDP) سود ناچیز 0.5٪ داشته باشد. برآوردی غیرمنتظره می تواند بر تغییرات جفت ارز پوند/ دلار آمریکا تأثیر بگذارد.
  4. محصولات تولید شده: جمعه، 10:30. این شاخص در ماه دسامبر به 0.7٪ کاهش یافت. پیش بینی می شود که روند نزولی با برآورد 0.5٪ ادامه یابد.

تحلیل تکنیکال جفت ارز پوند/ دلار آمریکا

حدود تکنیکال از بالا به پایین:

با سطح مقاومت 1.4128 آغاز می کنیم که حد ماهانه بسیاری مهمی است.

بعدی 1.3917 است.

از ماه مِی 2018، 1.38388 سطح مقاومت را حفظ کرده است.

1.3666 (ذکر شده در هفته قبل) اولین حد حمایت است.

بعدی 1.3540 است.

از اواخر دسامبر، 1.3470 سطح حمایت را حفظ کرده است.

در حال حاضر، 1.3327 سطح حمایت نهایی است.

چشم انداز مشخصی در مورد جفت ارز پوند/ دلار آمریکا پیش بینی نمی شود.

اقتصاد انگلیس تحت تاثیر اجرای محدودیت های کرونایی با مشکل روبرو شده است، در حالی که در ایالات متحده، لایحه بسته تشویقی مطرح شده توسط بایدن می تواند برای دلار آمریکا زیان‌آور باشد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری DMCC دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی DGCX به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام با شماره مجوز c118023194 تحت نظارت نهاد FSC می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو “International Organization of Securities Commissions (IOSCO)” بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی FSC شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت FSC قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر FSC درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021