پیش بینی جفت ارز یورو/ دلار آمریکا 15-19 مارس 2021- تسریع در خرید اوراق قرضه توسط بانک مرکزی اروپا و ثبات یورو

هفته گذشته، جفت ارز یورو/ دلار آمریکا مسیرها را تغییر داد و سودهای ناچیزی را ثبت کرد. در این هفته، سه رویداد مهم، شامل انتشار شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) منطقه یورو، را در پیش داریم. در اینجا به چشم اندازی از رویدادهای برجسته و تجزیه و تحلیل تکنیکال به روز شده ای برای یورو/ دلار آمریکا اشاره می کنیم.

جلسه سیاست گذاری بانک مرکزی اروپا تشکیل شد که در آن، اعلام شد که که در واکنش به افزایش بازده، این بانک خرید اوراق قرضه یورو را تحت برنامه خرید اضطراری در دوران همه گیری بیماری (PEPP)، تسریع می کند. بانک مرکزی اروپا میزان یا جدول زمانی مربوط به خریدهای جدید را مشخص نکرده است. یورو واکنشی به این تحولات نداشت.

تولید صنعتی آلمان در ماه ژانویه، 2.5% کاهش یافت که این اولین کاهش در پنج ماه گذشته است. اخبار بهتری از تولید صنعتی منطقه یورو منتشر شد که با افزایش از 1.6-٪ به 0.8%، مجددا رونق یافت. تولید ناخالص داخلی منطقه یورو برای سه ماهه چهارم از 0.6-% به 0.7-% کاهش یافت.

در ایالات متحده، تورم در ماه فوریه افزایش یافت، و این مسئله باعث تسکین بازار شد، چون این نگرانی وجود داشت که افزایش تقاضا به ایجاد تورمی افسارگسیخته منجر شود. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) کالاهای غیرخوراکی از 0.0٪ به 0.1٪ افزایش یافت. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) کالاهای کلی نیز از 0.3% به 0.4٪ افزایش یافت. با افزایش شاخص رویکرد مصرف کننده دانشگاه میشیگان از 76.2 به 83.0، این هفته با خبری مثبت به پایان رسید. این میزان بالاترین رکورد در 12 ماه گذشته می باشد.

  1. شاخص قیمت مصرف کننده نهایی فرانسه: سه شنبه، 11:15. تورم در اقتصاد شماره دو منطقه یورو برآورد اولیه 0.1-% را تأیید می کند. این کاهش پس از سه رشد متوالی 0.2٪ روی داده است.
  2. رویکرد اقتصادی مرکز تحقیقات اقتصادی اروپای لیبنیز (ZEW) آلمان: سه شنبه، 13:30. ضریب اطمینان در بین کارشناسان مالی در حال افزایش است و پیش بینی می شود روند صعودی در ماه مارس، با تخمین 74.2، ادامه یابد.
  3. گزارش مربوط به تورم در منطقه یورو: چهارشنبه، 13:30. لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در جریان تصمیم گیری خود برای خرید اوراق قرضه یورو عنوان کرد که نگرانی های فزاینده ای در مورد افزایش تورم در منطقه یورو وجود دارد. پیش بینی می شود که برآوردهای نهایی مربوط به ماه فوریه برآورد اولیه 0.9٪ را برای شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) کالاهای کلی و 1.1٪ برای شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) کالاهای غیرخوراکی را تأیید کند.

نمودار جفت ارز یورو/ دلار آمریکا با حدود مقامت و حمایت روی آن:

تحلیل تکنیکال جفت ارز یورو/ دلار آمریکا

حدود تکنیکال از بالا به پایین:

با سطح مقاومت 1.2272 آغاز می کنیم.

1.2193 حد مقاومت ماهانه مهمی است.

بعدی 1.20052 است.

1.1973 حد مقاومت فعلی است.

1.1846 (ذکر شده در هفته قبل) اولین سطح حمایت است.

در حال حاضر، 1.1667 حد حمایت نهایی است.

چشم انداز خوبی برای جفت ارز یورو/ دلار آمریکا پیش بینی نمی شود

منطقه یورو همچنان با اقتصادی ضعیف و توزیع کُند واکسن کووید -19 دست به گریبان است. روند بهبود وضعیت اقتصادی ایالات متحده در جریان است و انتظار می رود برنامه بایدن برای ارائه بسته تشویقی به تقویت اقتصاد داخلی کمک کند.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

به آموزش نیاز دارید

دانشگاه تریدری پی سی ام

با ارائه ی آموزش های حرفه ای، از مبتدی تا پیشرفته،

شما را تا رسیدن به سود قدم به قدم همراهی می کنیم 

روش های آسان واریز و برداشت

بانکی

وب مانی

بیت کوین

سایر

پی سی ام بروکرز به عنوان معروفترین شرکت از مجموعه شرکت های پی سی ام، در سال 2006 در منطقه ی آزاد تجاری DMCC دبی به عنوان کارگزار ارز، طلا و کالای بورس دوبی DGCX به ثبت رسید و تحت نظارت اسکا (نهاد ناظر بازارهای مالی کشور امارات) شروع به کار کرد.

پی سی ام با شماره مجوز c118023194 تحت نظارت نهاد FSC می باشد. این نهاد از سازمانهای نظارتی کشور های مشترک المنافع بریتانیا و عضو “International Organization of Securities Commissions (IOSCO)” بوده و مورد تایید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا می باشد. حوزه نظارتی FSC شامل همه ی فعالیتهای مالی غیر بانکی شامل بورسها، کارگزاری ها و شرکت های بیمه است.

کارگزاری پی سی ام در سال 2013 مجوز این نهاد را کسب کرد و در آن تاریخ به عضویت بورس آفریقا هم درآمد. پس از ادغام بورس آفریقا در یک بورس دیگر، که تحت نظارت FSC قرار ندارد، کارگزاری پی سی ام از نهاد ناظر FSC درخواست بالاترین مجوز کارگزاری را نمود و پس از تایید و دریافت این مجوز به ارایه خدمات خود ابعاد تازه ای داد.

افشای ریسک: معاملات در بازارهای آنلاین نیازمند دانش کافی در این زمینه می باشد. بنابراین لازم است قبل از شروع معاملات با شرایط و ریسک‌های معاملاتی آشنایی کامل داشته باشید.

© تمامی حقوق برای کارگزاری پی سی ام بروکز محفوظ می باشد 2006 - 2021